D. Trumpas skelbia apie energetikos sekretoriaus R. Perry pasitraukimą | Diena.lt

D. TRUMPAS SKELBIA APIE ENERGETIKOS SEKRETORIAUS R. PERRY PASITRAUKIMĄ

Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) ketvirtadienį paskelbė, kad energetikos sekretorius Rickas Perry (Rikas Peris), kurį įtraukė JAV prezidento apkaltos tyrimas, atsistatydina.

„Rickas atliko fantastišką darbą Energetikos [departamente], bet atėjo laikas – treji metai yra ilgas laikas. Mes jau turime jam pamainą“, – sakė D. Trumpas, lankydamasis Teksase.

Pranešimas pasirodė kitą dieną po interviu, kuriame R. Perry sakė, kad D. Trumpo nurodymu bendravo su prezidento asmeniniu advokatu Rudy Giuliani (Rudžiu Džulianiu) dėl įtariamos korupcijos Ukrainoje.

R. Perry tapo dar vienu iš virtinės aukšto rango pareigūnų, pasitraukusių iš D. Trumpo administracijos.

D. Trumpui gresia apkalta už spaudimą Ukrainos prezidentui atlikti tyrimą dėl JAV prezidento politinio varžovo prieš 2020 metų rinkimus.

Apkaltos tyrimą vykdantys Atstovų Rūmų demokratai praėjusią savaitę pareikalavo R. Perry iki spalio 18 dienos perduoti dokumentus apie jo reikalus su Ukraina.

R. Perry vykdė D. Trumpo „energetinio dominavimo“ politiką, kuri apėmė JAV iškastinio kuro pardavimo Ukrainai ir kitoms šalims didinimą, ir prižiūrėjo smarkų iškastinio kuro gavybos padidėjimą.

Pasak D. Trumpo, R. Perry jam apie savo planus atsistatydinti pasakė prieš kelis mėnesius ir pasitrauks metų pabaigoje.

Laikraštis „The New York Times“ rašė, kad D. Trumpas anksčiau svarstė R. Perry kandidatūrą į kitus aukštus postus, įskaitant administracijos vadovo kėdę, nes jis išvengė asmeninių skandalų, paveikusių daugelį jo kolegų.

R. Perry, kuris buvo paskirtas 2016 metų gruodį, yra tarp ilgiausiai dirbusių žmonių D. Trumpo administracijoje, kur darbuotojų kaita yra didelė.

Spalio 7 dieną viešėdamas Lietuvoje R. Perry neigė žiniasklaidos pranešimus, kad jis gali artimiausiu metu atsistatydinti iš pareigų.

„Apie tai, kad palieku Energetikos departamentą, jie rašo jau bent devynis mėnesius. Vieną dieną jie galbūt bus teisūs, bet ne šiandien, ne rytoj ir ne kitą mėnesį“, – tuomet Vilniuje žurnalistams sakė R. Perry.

Per spaudos konferenciją Vilniuje R. Perry taip pat patvirtino raginęs D. Trumpą bendrauti su naujuoju Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu, nes JAV svarbu Ukrainos energetinė nepriklausomybė ir sąlygos investicijoms.

Liepos mėnesį įvykęs D. Trumpo ir V. Zelenskio pokalbis telefonu tapo pretekstu prezidento politiniams oponentams demokratams inicijuoti apkaltos procedūrą D. Trumpui.

Demokratai sako, kad D. Trumpas darė nederamą spaudimą Ukrainos prezidentui tirti jo politinio oponento Joe Bideno (Džo Baideno) šeimos veiklą.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS