D. Trumpas suabejojo, ar pasaulio klimatas neišvengiamai prastėja | Diena.lt

D. TRUMPAS SUABEJOJO, AR PASAULIO KLIMATAS NEIŠVENGIAMAI PRASTĖJA

  • 2

JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) trečiadienį pareiškė, kad klimato kaita nebūtinai sąlygoja blogesnę padėtį pasaulyje, ir įvardijo savo šalies pasiekimus aplinkosaugos srityje.

„Tikiu, kad klimatas keičiasi, ir manau, kad jis gali keistis tiek viena, tiek kita linkme. Nepamirškite, ankščiau buvo vartojamas terminas „pasaulinis atšilimas“, kuris buvo netinkamas. Vėliau tai buvo pavadinta „klimato kaita“. Dabar tai faktiškai vadinama „orų kataklizmais“, nes vartodami (terminą) „orų kataklizmai“ jūs nesuklysite“, – televizijai ITV pareiškė JAV prezidentas, komentuodamas savo susitikimą su Didžiosios Britanijos princu sosto įpėdiniu Charlesu (Čarlzu).

Vis dėlto D. Trumpas pareiškė gerbiantis Charleso susirūpinimą dėl klimato kaitos. Kaip bebūtų, pridūrė Baltųjų rūmų šeimininkas, per savo pokalbį su princu jis nepritarė minčiai, kad Vašingtonas turėtų imtis priemonių kovoje su klimato kaita, ir atkreipė dėmesį į JAV pasiekimus aplinkosaugos srityje.

„Aš pasakiau: „Taigi, remiantis visa statistika, klimatas JAV yra vienas geriausių pasaulyje“, – pabrėžė amerikiečių lyderis.

„Kinija, Indija, Rusija ir daugelis kitų šalių – jų oras ir vanduo nėra labai geri... Jei nuvyktumėt į tam tikrus miestus – aš jų nevardinsiu, nors galiu – net negalėsite kvėpuoti, ir tokio oro yra vis daugiau“, – pridūrė D. Trumpas.

Jis pažymėjo, kad nors pokalbis su Charlesu turėjo tęstis 15 minučių, iš tikrųjų jiedu bendravo pusantros valandos.

Vakarų žiniasklaida anksčiau kalbėjo apie visiškai priešingas D. Trumpo ir Charleso pozicijas aplinkosaugos klausimais.

Charlesas yra aktyvus ekologijos gynėjas, per neseniai surengtą kelionę po Karibų regioną raginęs atkreipti dėmesį į klimato kaitos problemą.

Tuo metu D. Trumpas garsėja savo skepticizmu dėl klimato kaitos. 2017 metais jo iniciatyva JAV pasitraukė iš Paryžiaus klimato susitarimo.

Amerikiečių prezidentas jau buvo susitikęs su princu Charlesu 2005 metais, kai šis keliavo po Jungtines Valstijas.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

III- IV-jo Žemės ašies judėjimų atradėjas R.Zubinas

Seniausios Žemėje LIETUVIŲ kalbos dėka įminiau per 400 seniausiųjų kultūrų šaltinius ! Juose radau informaciją iš seniausios praeitis. Ši informacija leido pažinti - KAS? ir kodėl? Žemėje vyko! Kas? ir kodėl? vyksta?! Kas ir kodėl? vyks ateityje?! O taip pat - kodėl ŽEMĖJE KLIMATAS KINTA?! Turiu iš anksto pasakyti, kad KLIMATAS ŽEMĖJE - KITO- KINTA ir KĮS ATEITYJE! Žmonija - nei šį procesą PAGREITINS nei SULĖTINS! Jį gali tiktai sutrikdyti ŽEMĖS GEOFIZINIŲ PROCESŲ NATŪRALIAM VYRSMUI VYKTI! (Turiu omenyje - atomo panaudojimą). Žmonijos pareiga yra - PAŽINTI KETURIS ŽEMĖS AŠIES FIZINIUS JUDĖJIMUS ir tiktai tada VEIKTI! M.Koperniko pasekėjas - proistorikas, geofizikas, hidrologas, magnetologas, archeologas, astronomas, inž. Romualdas Zubionas

kaip

gali suprast ne specas islindes is kambario i masina po to i lektuva ir atvirksciai juk kondicionierio nepastatysi planetinio dydzio paciai gamtai leisti valytis o ne siukslinti ar ta arogantiska marionete sita supras?....

SUSIJUSIOS NAUJIENOS