EP Sacharovo premija paskirta A. Navalnui | Diena.lt

EP SACHAROVO PREMIJA PASKIRTA A. NAVALNUI

Prestižinė Europos Parlamento Andrejaus Sacharovo premija už minties laisvę trečiadienį atiteko Rusijos opozicijos politikui, kovotojui su korupcija, kalinamam Kremliaus kritikui Aleksejui Navalnui.

„Twitter“ žinutėje EP centro dešiniųjų ELP frakcija paskelbė premijos laureatą ir paragino Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną „išlaisvinti Aleksejų Navalną. Europa ragina išlaisvinti jį ir visus kitus politinius kalinius“.

A. Navalnas, balsingiausias Rusijos prezidento Vladimiro Putino kritikas, buvo įkalintas šiemet, kai sugrįžo į Rusiją iš Vokietijos, kur gydėsi po apnuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“. Dėl šios atakos opozicionierius kaltina Kremlių, bet pastarasis tai neigia.

„Šiemet Sacharovo premija už minties laisvę skirta už pokyčius kovojančiai asmenybei. Aleksejus Navalnas drąsiai mėgino grąžinti Rusijos žmonėms pasirinkimo laisvę. Daug metų jis kovojo už pagarbą žmogaus teisėms ir pagrindinėms laisvėms Rusijoje. Tai jam kainavo laisvę ir vos nenusinešė jo gyvybės, – paskelbdama nugalėtoją sakė EP pirmininko pavaduotoja Heidi Hautala. – Europos Parlamento vardu aš raginu nedelsiant ir besąlygiškai paleisti jį iš kalėjimo.“

EP pirmininkas Davidas Sassoli (Davidas Sasolis) pažymėjo, kad A. Navalnas „nuosekliai kovojo su Vladimiro Putino režimo korupcija. Socialinių tinklų bei politinių kampanijų dėka jis atskleidė piktnaudžiavimą ir sutelkė milijonų Rusijos žmonių paramą“.

„Už tai Aleksejus Navalnas buvo nunuodytas ir įkalintas. Skirdami šią premiją mes pripažįstame išskirtinę jo drąsą ir pakartojame reikalavimą nedelsiant paleisti Aleksejų Navalną iš kalėjimo“, – pridūrė jis.

A. Navalno organizacija pareiškė, kad sprendimas paskirti EP Sacharovo premiją Kremliaus kritikui, yra visų tiesos šalininkų pergalė.

„Sacharovo premija, žinoma, yra ir premija visiems jums. Visiems neabejingiems žmonėms, kurie net pačiais tamsiausiais laikais nebijo kalbėti tiesą“, – tviteryje parašė A. Navalno Kovos su korupcija fondas (FBK).

Sacharovo premiją už minties laisvę Europos Parlamentas kasmet skiria žmonėms, reikšmingai prisidėjusiems prie kovos už žmogaus laisves.

2021 metų A. Sacharovo premijos laureatas, kuriam taip pat atiteks 50 tūkst. eurų piniginė dalis, bus apdovanotas gruodžio 15 dieną per Europos Parlamento sesiją Strasbūre, Prancūzijoje.

Praėjusiais metais ši premija atiteko Baltarusijos demokratinei opozicijai, vadovaujamai į Lietuvą pasitraukusios Sviatlanos Cichanouskajos.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

gaga

juokinga šou tesiasi .

Trečia skiepa Sputnik

nuo Covid 19 jam be eilės ....... skubiai

o

kodel pamirso cihanovska svetka juk ji jau /isrinkta/ o sis tik bolotiruojasi politcirkas butu juokinga jei ne graudu del sugriauto vaiku gyvenimo kurie nezinia kur ir paska nes purviasklaida uzciaupta ======
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS