ES „Brexit“ derybininkas ragina Th. May tiksliai išdėstyti planus | Diena.lt

ES „BREXIT“ DERYBININKAS RAGINA TH. MAY TIKSLIAI IŠDĖSTYTI PLANUS

  • 1

Europos Sąjungos „Brexit“ derybininkas ragina britų ministrę pirmininkę Theresą May (Terezą Mei) išdėstyti, kaip ji planuoja patraukti savo pusėn parlamentą likus mažiau nei dviem mėnesiams iki numatyto Didžiosios Britanijos išstojimo iš Bendrijos.

Michelis Barnier (Mišelis Barnjė) pirmadienį sakė, kad vis dar nemato „aiškios ir stabilios daugumos“ paramos britų parlamente bet kokiam „Brexit“ planui, ypač tokiam, kuriuo taip pat būtų gerbiami ES reikalavimai.

ES ir JK pareigūnai aptarinėja, kokių nuolaidų europiečiai galėtų padaryti, kad Th. May būtų lengviau prastumti parlamente išstojimo sutartį iki „Brexit“ dienos – kovo 29-osios.

M. Barnier sakė, kad jei „Jungtinė Karalystė nori pademonstruoti didesnes ambicijas, mes taip pat esame pasirengę iškart... būti ambicingesni“ politinėje deklaracijoje dėl būsimų Britanijos ir ES ryšių.

Tačiau bloko derybininkas tvirtino, kad dėl teisiškai įpareigojamo „skyrybų“ susitarimo naujų derybų negali būti.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

kokius dar planus,

viskas jau susiderėta ir Briuselio aiškiai buvo pasakyta: jokių persiderėjimų. Tie anglai, tai elgiasi, kaip neadekvatūs. Kas jie, pasaulio bamba? Žinot, mes apsigalvojom, permylėkit mus, gal labiau patiks, tfu...

SUSIJUSIOS NAUJIENOS