ES patvirtino „technines derybas“ su Baltarusija migrantų klausimu | Diena.lt

ES PATVIRTINO „TECHNINES DERYBAS“ SU BALTARUSIJA MIGRANTŲ KLAUSIMU

Europos Komisija trečiadienį patvirtino surengsianti „technines derybas“ su Baltarusija, kaip galėtų būti repatrijuoti migrantai, besistengiantys patekti į Bendrijos teritoriją per Lenkijos sieną.

Europos Sąjunga nepripažįsta teisėtu autoritarinio prezidento Aliaksandro Lukašenkos režimo, anksčiau paskelbusio, kad susitarimas dėl derybų yra diplomatinis proveržis Minsko priešpriešoje su Briuseliu.

Tačiau ES atstovas Ericas Mameris (Erikas Mameris) sakė, kad kontaktai apsiribos diskusijomis su Baltarusijos ir Jungtinių Tautų agentūromis, kaip būtų geriausia sugrąžinti migrantus į kilmės šalis.

„Baltarusija privalo suteikti prieigą humanitarinei pagalbai ir priglausti šalyje esančius migrantus“, – per „Twitter“ parašė E. Mameris.

Baltarusija privalo suteikti prieigą humanitarinei pagalbai ir priglausti šalyje esančius migrantus.

„ES Komisija surengs technines derybas su [JT pabėgėlių reikalų agentūra] UNHCR, TMO (Tarptautine migracijos organizacija) ir Baltarusija dėl repatriacijų“, – pridūrė jis.

Baltarusijoje prie sienos su Lenkija yra įstrigę tūkstančiai migrantų, daugiausia atvykėlių iš Vidurinių Rytų. Vakarų šalys sako, kad šią krizę sąmoningai organizavo Baltarusijos autoritarinio prezidento A. Lukašenkos režimas, siekdamas supriešinti ES ir atkeršyti už Bendrijos įvestas sankcijas.

A. Lukašenka ir jo pagrindinis sąjungininkas Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas atmeta tokius kaltinimus ir kritikuoja ES dėl migrantų neįsileidimo.

Rašyti komentarą
Komentarai (31)

Anonimas

Tai kiek sumokėjo Lukašenkai, kad pasiimtų migrantus atgal ? Manau, ne vieną milijardą...

taip

visi kom be isimties teisingi o tas is /kubos/ saikos ir toliau skalina sionystiniu tembru kad uz loima jam pabertu judo zvanganciu kai zmones mirsta nuo ju ponu suregzto genocido ISGAMOS ne daugiau===

Žilvinas Ručys

jokių derybų negali būti su nusikaltėliais . ES gauja kuri sudominta pinigais ir es tautų naikinimu , nori padaryti tai : išlaižyti lukašenkai ir paremti finansiškai , lukašenkos ir put in ass kitas žingsnis bus naudoti tuos pabėgelius kaip darbuotojus ir galimus žudikus .
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS