ES skiria Turkijai žadėtus 6 mlrd. eurų pabėgėliams padėti | Diena.lt

ES SKIRIA TURKIJAI ŽADĖTUS 6 MLRD. EURŲ PABĖGĖLIAMS PADĖTI

Europos Sąjunga ketvirtadienį paskelbė skirianti Turkijai visą 6 mlrd. eurų sumą, kurios Ankara reikalavo mainais į sirų pabėgėlių priėmimą.

Po Senąjį žemyną 2015-aisiais užklupusios didžiausios pabėgėlių krizės nuo Antrojo pasaulinio karo laikų, per kurią į Europą atvyko milijonai žmonių, Briuselis ir Ankara 2016 metais sudarė susitarimą šiai problemai išspręsti.

Pagal susitarimą Turkija sutiko priimti grąžinamus migrantus, atvykstančius į Graikiją, ir imtis papildomų priemonių jų srautui sustabdyti. Mainais jai buvo pažadėti 6 mlrd. eurų.

Prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas kaltino ES, kad ši nevykdo pažadų. Anot jo, daugiau kaip 3,6 mln. sirų pabėgėlių priėmimas Ankarai jau atsiėjo 40 mlrd. dolerių (32,8 mlrd. eurų).

„Šiandien galutinai sutarta skirti 6 mlrd. eurų ES pagalbą pabėgėliams ir priimančiosioms bendruomenėms Turkijoje“, – sakė ES pasiuntinys Ankaroje Nikolausas Meyeris-Landrutas.

Abi šalys „užbaigė svarbų etapą ir dabar sutelks dėmesį į pastangas užtikrinti, kad pabėgėliai ir priimančiosios bendruomenės gautų naudos iš mūsų projektų“, kalbėjo jis.

ES pinigai bus skirti konkretiems socialiniams projektams Turkijoje, susijusiems su pagalba pabėgėliams. Lėšos nebus pervedamos tiesiogiai Turkijos vyriausybei.

Pabėgėlių klausimas kėlė įtampą Turkijos ir ES santykiuose.

Anksčiau šiais metais R. T. Erdoganas pareiškė, kad Turkija nebetrukdys migrantams keliauti į ES, tačiau vėliau atsisakė šio grasinimo.

Jis spaudė Briuselį labiau padėti Turkijai, vykstant konfliktui Sirijoje ir ypač po to, kai įnirtingos kautynės užvirė netoli Turkijos sienos esančiame Sirijos šiaurės vakariniame Idlibo regione.

ES lėšos, be kita ko, bus skirtos padėti migrantams gauti geresnes sveikatos priežiūros paslaugas ir pagerinti labiausiai pažeidžiamų pabėgėlių gyvenimo sąlygas.

Šie žmonės pabėgo į Turkiją, kai Sirijoje po žiauraus antivyriausybinių protestų malšinimo 2011 metais prasidėjo pilietinis karas, jau pareikalavęs beveik 400 tūkst. gyvybių.

Pastaraisiais mėnesiais įtampa Ankaros ir ES santykiuose dar paaštrėjo, Turkijai suaktyvinus dujų telkinių žvalgymą ginčijamuose vandenyse Viduržemio jūros rytuose, į kuriuos reiškia pretenzijas bloko narės Graikija ir Kipras.

Praėjusią savaitę po Europos Vadovų Tarybos susitikimo ES paskelbė planuojanti imtis papildomų sankcijų prieš Turkiją.

Tačiau Bendrija pridūrė „esanti pasirengusi toliau teikti finansinę pagalbą sirų pabėgėliams ir priimančiosioms bendruomenėms Turkijoje“.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Anonimas

Laikinai atsipirko, bet neilgam. Greit teks priimti ne vieną milijoną pabėgėlių ir taip išpirkti savo padarytas niekšybes.

na tai dabar turkai skyle pradure

eurozopoj ---tai dabar gejeurozopa dirbs ir mokes kas metai po 6 milijardus duokle turku soltonuj.... jis tu islamistu driskiu ,,,pabegeliu,, prigamins vien tik is savo turkijos kokius 30 milijonu ir pagrasins ,kad juos uzleis kaip skerius ant europos...

Nigga

Bijo geiropieciai kad Redžepas nepaleistu poros milijonų inžinierių ir gydytoju į ES todėl ir moka

SUSIJUSIOS NAUJIENOS