ES svarsto priimti iki 1,5 tūkst. Graikijoje esančių vaikų pabėgėlių | Diena.lt

ES SVARSTO PRIIMTI IKI 1,5 TŪKST. GRAIKIJOJE ESANČIŲ VAIKŲ PABĖGĖLIŲ

Europos Sąjunga (ES) svarsto priimti iki 1,5 tūkst. vaikų imigrantų, kurie šiuo metu yra apsistoję Graikijos stovyklose, pirmadienį pranešė Vokietija.

Vokietijos vyriausybės teigimu, siekiama sudaryti „norinčiųjų pagelbėti ES šalių koaliciją“, kurie sutiktų priimti tuos vaikus. „Berlynas yra pasiruošęs priimti „atitinkamą“ dalį vaikų pabėgėlių, kuriems reikia didžiausios pagalbos, įkurdintų perpildytose Graikijos migrantų stovyklose“, – nurodoma vyriausybės pareiškime.

ES nori išvengti 2015 m. pabėgėlių krizės pasikartojimo, kai tūkstančiai pabėgėlių ir migrantų susirinko prie Graikijos sienos.

„Norime paremti Graikiją, atsižvelgiant į sunkią humanitarinę padėtį (...)“, – teigė Vokietijos vyriausybė.

Nuo to laiko, kai Turkijos prezidentas Recipas Tayyipas Erdoganas pareiškė, kad jo šalies sienos yra atviros pabėgėliams, norintiems patekti į Graikiją, Turkijos ir Graikijos pasienyje masiškai renkasi migrantai ir pabėgėliai.

Kaip pranešama, planuojama padėti nuo 1 tūkst. iki 1,5 tūkst. vaikų, kuriems ypač reikia pagalbos, pavyzdžiui, suaugusiųjų nelydimiems vaikams, jaunesniems nei 14 metų amžiaus, arba vaikams, kuriems skubiai reikalinga medicininė pagalba.

Intensyvios kovos Idlibo regione Sirijoje paskatino naują pabėgėlių bangą kirsti sieną su Turkija. Turkija jau yra priėmusi daugiau kaip 3,5 mln. sirų pabėgėlių. R. T. Erdoganas pareiškė, kad Turkija negali viena susidoroti su nauju antplūdžiu, nebent sulauktų daugiau pagalbos iš ES.

Turkija, nepaisydama 2016 m. pasiekto susitarimo su ES dėl migrantų srautų pažabojimo, nustojo trukdyti migrantams išvykti iš jos teritorijos, ir praėjusią savaitę migrantai ne kartą mėgino šturmuoti Graikijos sieną, kilo susirėmimai su Graikijos policija, panaudotos ašarinės dujos ir vandens patrankos.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Anonimas

Europa naikinama visomis kryptimis. Nuo arabisko koronaviruso iki teroristiniu skeriu antpludzio.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS