ES Taryba pusmečiui pratęsė ekonomines sankcijas Rusijai | Diena.lt

ES TARYBA PUSMEČIUI PRATĘSĖ EKONOMINES SANKCIJAS RUSIJAI

Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai nusprendė pusmečiui pratęsti tam tikriems Rusijos ekonomikos sektoriams taikomas sankcijas, sakoma pirmadienį Briuselyje išplatintame pareiškime.

„Taryba šiandien priėmė sprendimą pratęsti ribojamąsias priemones, šiuo metu nukreiptas prieš tam tikrus Rusijos ekonomikos sektorius, dar šešiems mėnesiams iki 2022 metų sausio 31 dienos“, – sakoma dokumente.

ES Tarybos sprendimas priimtas po naujausio, per birželio 24–25 dienomis vykusį susitikimą priimto vertinimo dėl Minsko susitarimų vykdymo.

ES ekonominės sankcijos Rusijai pusmečiui vis pratęsiamos po politinių ES viršūnių susitikimų sprendimų, priimamų remiantis Minsko susitarimų dėl konflikto Ukrainoje sureguliavimo vykdymo vertinimu. Vertinimas parengiamas pagal vadinamojo Normandijos formato dalyvių – Vokietijos ir Prancūzijos – pranešimus.

Teisinio pobūdžio nutartį priima ES Taryba, o po dokumento paskelbimo bloko oficialiajame leidinyje sankcijų pratęsimas įsigalioja.

Ekonominės sankcijos buvo paskelbtos 2014 metų liepos 31 dieną vieniems metams, reaguojant į „Rusijos veiksmus, destabilizuojančius padėtį Ukrainoje“. 2014-ųjų rugsėjį sankcijos buvo sugriežtintos.

2015 metų kovo 19 dieną ES Taryba nusprendė ekonominių sankcijų galiojimo laiką susieti su visišku Minsko susitarimų įgyvendinimu. Tuo metu buvo numatyta, kad šie susitarimai bus įgyvendinti iki 2015 metų gruodžio 31-osios.

Planų neįgyvendinus, ES Taryba pratęsė sankcijas iki 2016 metų liepos 31-osios. Nuo 2016-ųjų liepos šios priemonės nuolat, kas pusę metų pratęsiamos.

Prieš kiekvieną pratęsimą ES viršūnių susitikimuose išklausomas „Normandijos formato“ dalyvių Vokietijos ir Prancūzijos pranešimas dėl Minsko susitarimų vykdymo.

Ekonominės sankcijos apima galimybių patekti į ES pirminę ir antrinę kapitalo rinką apribojimą penkioms Rusijos finansinėms organizacijoms, kurių įstatinio kapitalo didžiąją dalį turi valstybė, ir už ES ribų įsteigtoms jų kontroliuojamosioms įmonėms, kuriose daugumą akcijų turi tos finansinės organizacijos. Be to, suvaržymai taikomi trims didelėms Rusijos energetikos kompanijoms ir trims gynybos sektoriaus bendrovėms.

ES taip pat draudžia ginklų eksportą ir importą, dvejopos paskirties prekių, kurias galima panaudoti kariniams tikslams ar rusų kariuomenei, eksportą į Rusiją, riboja šalies galimybes gauti tam tikrų strateginę reikšmę turinčių technologijų ir paslaugų, kurias galima panaudoti naftos gavybai.

Be ekonominių sankcijų, Rusijai taikoma ir kitų ES ribojamųjų priemonių, įvestų dėl Ukrainos krizės. Tarp jų yra individualių priemonių ir priemonių, susijusių su Krymo ir Sevastopolio aneksija.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS