ES žada padvigubinti iki 1 mlrd. eurų savo indėlį į pasaulinę vakcinų programą | Diena.lt

ES ŽADA PADVIGUBINTI IKI 1 MLRD. EURŲ SAVO INDĖLĮ Į PASAULINĘ VAKCINŲ PROGRAMĄ

Europos Sąjunga penktadienį pažadėjo padvigubinti savo indėlį į pasaulinę vakcinacijos nuo koronaviruso programą COVAX iki 1 mlrd. eurų.

Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen) per virtualų Didžiojo septyneto (G-7) viršūnių susitikimą paskelbė apie padidintą finansavimą iš bloko biudžeto ir pažadėjo išskirti papildomus 100 mln. eurų kovai su virusu Afrikoje paremti.

Apie tokį žingsnį pranešta, pasaulio galybėms siekiant padidinti paramą skurdesnėms šalims, skambant kaltinimams, kad turtingos valstybės kaupia vakcinas nuo koronaviruso ir nesidalina jomis su likusiu pasauliu.

JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) ketino įsipareigoti skirti 4 mlrd. dolerių (3,3 mlrd. eurų) paramą COVAX per virtualų susitikimą su kitų labiausiai išsivysčiusių šalių lyderiais.

COVAX yra pasaulinis vakcinų nuo COVID-19 įsigijimo ir skirstymo projektas, skirtas paskiepyti bent labiausiai pažeidžiamus 20 proc. žmonių visose valstybėse. Ši iniciatyva leidžia skurdesnėms šalims neatsilikti nuo dešimčių turtingų valstybių, skubančių paskiepyti savo piliečius.

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emaniuelis Makronas) ketvirtadienį paskelbtame interviu leidiniui „Financial Times“ pasiūlė Vakarų valstybėms dalintis 3–5 proc. savo vakcinų atsargų su Afrika.

Tuo metu Vokietija pažadėjo papildomai skirti 1,5 mlrd. eurų skiepijimo nuo COVID-19 neturtingose šalyse pastangoms, penktadienį pranešė finansų ministras Olafas Scholzas (Olafas Šolcas). Ši suma papildys ankstesnį indėlį – 600 mln. eurų.

„Šiandien norime aiškiai pareikšti: esame su neturtingesnėmis šalimis. Vokietija skirs dar 1,5 mlrd. eurų COVAXm, PSO (Pasaulio sveikatos organizacijai) ir kitiems“, – sakoma O. Scholzo pareiškime, paskelbtame po G-7 susitikimo.

„Vakcinos – vienintelis būdas išeiti iš pandemijos“, – pabrėžė jis.

Apie siekį sustiprinti vakcinavimo programas besivystančiose šalyse diskutuojama, nepaisant lėtos imunizavimo pradžios ES, dėl kurios blokas atsilieka nuo tokių valstybių kaip JAV, Jungtinė Karalystė ir Izraelis.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

tokios

kaip fon der leven naiviom akim ir skleidzia hipnotyne propoganda paal bigeis uzsakyma neatmetant ir PSO nusikalteliu vadovaujamos juckiu korporacijos palaikancios glaudu rysy su farmacinem fimom kur ne zmoniu sveikata o pinigai turi 1 vieta ;;;;

vakcinos nepadės

tik griežtas atsiribojimas nuo afrikos kokiai10 metų..antraip žusim visi.afrikoj net maras prasidėjo,o kur dar ebolos ir mutacijos

SUSIJUSIOS NAUJIENOS