Estija išrinkta į UNESCO komitetą, siekiantį apsaugoti kultūros vertybes Pereiti į pagrindinį turinį

Estija išrinkta į UNESCO komitetą, siekiantį apsaugoti kultūros vertybes

2025-05-20 22:59
BNS inf.

Estija antradienį buvo išrinkta į Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) konvencijos komitetą, kurio tikslas – tarptautiniu mastu apsaugoti kultūros vertybes.

Estija išrinkta į UNESCO komitetą, siekiantį apsaugoti kultūros vertybes
Estija išrinkta į UNESCO komitetą, siekiantį apsaugoti kultūros vertybes / SIPA nuotr.

UNESCO komitetą sudaro 18 šalių, jis renkamas kas ketveri metai.

Kartu su Estija, Graikija, Šveicarija, Kolumbija, Meksika, Pietų Korėja, Kongo Respublika, Pietų Afrika ir Libanas buvo išrinkti naujais šio UNESCO komiteto nariais.

Estijai komitete atstovaus Nacionalinio paveldo tarybos ekspertai, tarp jų – kultūros paveldo srities patarėja Signe Friedenthal (Signė Frydental) ir patarėja archeologinių radinių klausimais Nele Kangert (Nelė Kangert).

„Kaip Europos Sąjungos pasienio šalis, Estija dažnai susiduria su kultūros vertybėmis, kurios į mūsų šalį patenka per kitas valstybes. Todėl 1970 metų konvencija, reglamentuojanti neteisėto kultūros vertybių importo ir eksporto prevenciją, kartu su jos teisine baze ir tarptautiniu bendradarbiavimo tinklu, mums yra ypač svarbi“, – sakė S. Friedenthal.

„Estija taip pat dalyvauja pasaulinėje meno ir antikvarinių daiktų rinkoje per internetinius aukcionus ir pardavimo platformas. Konvencija padeda didinti pardavėjų ir kolekcionierių informuotumą ir užkirsti kelią neteisėtai kultūros vertybių apyvartai“, – pridūrė ji.

1970-aisiais įkurtas UNESCO komitetas teikia rekomendacijas ir gaires, kaip stiprinti valstybių narių gebėjimus kovoti su neteisėta prekyba kultūros vertybėmis. Taip pat jis svarsto kitus klausimus, susijusius su kultūros vertybių apsauga ir jų susigrąžinimu.

Praėjusiais metais UNESCO komitetas padėjo Ukrainai susigrąžinti archeologinių radinių kolekciją, kuri buvo konfiskuota Estijos pasienyje.

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra