Estijoje prisaikdinta naujoji koalicinė vyriausybė | Diena.lt

ESTIJOJE PRISAIKDINTA NAUJOJI KOALICINĖ VYRIAUSYBĖ

Estijos parlamente antradienį davė priesaiką premjerės Kajos Kallas (Kajos Kalas) vadovaujama naujoji koalicinė vyriausybė, anksčiau šį mėnesį dėl korupcijos skandalo žlugus ankstesniam ministrų kabinetui.

K. Kallas žodžiu davė priesaiką, o paskui kabineto nariai pasirašė priesaikos tekstą, pranešė vyriausybės kanceliarija.

Ekonomikos reikalų ir infrastruktūros ministras Taavi Aasas (Tavis Asas), besiizoliuojantis, nes turėjo glaudžių kontaktų su COVID-19 užsikrėtusiu asmeniu, tekstą pasirašė skaitmeniniu būdu.

Anksčiau antradienį K. Kaljulaid nutraukė ankstesnės centristo Juri Ratas (Jūrio Rato) vyriausybės įgaliojimus.

Prisaikdinus naująjį kabinetą, parlamente buvo surengta ceremonija, po kurios ministrai nuvyko į savo ministerijas, o premjerė – į savo rezidencija, Stenbocko (Stenboko) namus.

Naujoji vyriausybė, kurioje dirbs Reformų partijos ir Centro partijos nariai, per savo pirmąjį posėdį, vyksiantį 14 val. vietos (ir Lietuvos) laiku, aptars atsaką į koronaviruso epidemiją.

Naujosios vyriausybės nariai iš Reformų partijos yra jos pirmininkė K. Kallas, finansų ministrė Keit Pentus-Rosimannus (Keit Pentus-Rosimanus), socialinės apsaugos ministrė Signe Riisalo (Signė Rysalo), gynybos ministras Kalle Laanetas (Kalė Lanetas), kaimo reikalų ministras Urmas Kruuse (Urmas Krūsė), švietimo ir mokslo ministrė Liina Kersna (Lyna Kersna), užsienio prekybos ir informacinių technologijų ministras Andresas Suttas (Andresas Sutas), taip pat teisingumo ministrė Maris Lauri (Maris Lauris).

Centro partijos deleguoti ministrai yra aplinkos ministras Tonis Molderis (Tenis Melderis), kultūros ministrė Anneli Ott (Aneli Ot), ekonomikos ir infrastruktūros ministras Taavi Aasas (Tavis Asas), viešojo administravimo ministras Jaakas Aabas (Jakas Abas), vidaus reikalų ministras Kristianas Jaani (Kristianas Janis), sveikatos ir darbo ministras Tanelis Kiikas (Tanelis Kykas) ir užsienio reikalų ministrė Eva-Maria Liimets (Eva Marija Lymets).

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS