Eurostatas: minimalios algos dydis ES šalyse smarkiai skiriasi | Diena.lt

EUROSTATAS: MINIMALIOS ALGOS DYDIS ES ŠALYSE SMARKIAI SKIRIASI

Minimalios algos dydis Europos Sąjungos (ES) šalyse smarkiai skiriasi. Penktadienį paskelbti Eurostato duomenys rodo, kad rytinėse Bendrijos valstybėse, įskaitant Lietuvą, sausį minimali alga nesiekė 700 eurų.

Šiaurės ir Vakarų Europoje tuo tarpu ji viršijo 1 500 eurų per mėnesį.

Minimalią algą turi 21 ES šalis iš 27. Jos nėra tik Danijoje, Italijoje, Kipre, Austrijoje, Suomijoje ir Švedijoje.

10-yje ES valstybių minimali alga sausį buvo mažesnė nei 700 eurų: Bulgarijoje ji, pavyzdžiui, buvo 332 eurai, Čekijoje – 579, Lietuvoje – 642. Penkiose šalyse, įskaitant Graikiją ir Ispaniją, ji variavo nuo 700 iki šiek tiek daugiau nei 1 100 eurų.

Didžiausia minimali alga buvo mokama Liuksemburge – 2 202 eurai. Toliau eina Airija (1 724), Nyderlandai (1 685), Belgija (1 626), Vokietija (1 614) ir Prancūzija (1 555).

 

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Jo

Ir kodel lt valdzia taip nemyli savo zmoniu. Tiesiog marina badu algos maziausios es pensijos maziausios es minimali alga vel maziausiu grupej. O kaip kalba istisai visi valdininkai pradedant nuo prezidento seimo vyriausybes ir dar visokiu valdininku kad kuriam geroves valstybe kad keliam pensijas keliam algas o kaip dugne su visuom tuom taip dugne. belieka tik vienas kelias viena kart pakilt ir issireikalaut per jega.

Tai

kodėl ir mums nesusilyginti bent jau su Prancūzija,kai karinėms išlaidoms mes beveik pirmieji pasiekėm didžiausią rodiklį,o minimalios algos negalim padidinti iki padorios,taip pat ir pensijų-militaristinė valstybė,viskas kariuomenei , eiliniam žmogui kas liks o lieka labai mažai.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS