EVA neigia, kad jos pareigūnas siūlė atsisakyti skiepijimo „AstraZeneca“ vakcina | Diena.lt

EVA NEIGIA, KAD JOS PAREIGŪNAS SIŪLĖ ATSISAKYTI SKIEPIJIMO „ASTRAZENECA“ VAKCINA

Europos vaistų agentūra (EVA) antradienį paneigė, kad jos aukšto rango pareigūnas išsakė siūlymą atsisakyti skiepijimo „AstraZeneca“ COVID-19 vakcina. EVA teigimu, per interviu išsakyti pareigūno komentarai buvo klaidingai interpretuoti, jam iš tiesų manant, kad vakcinos nauda atsveria riziką.

Sekmadienį Italijos laikraštis „La Stampa“ paskelbė EVA vakcinų strategijos vadovo Marco Cavalerio interviu, kuriame jis esą sakė, jog galbūt būtų verta atsisakyti „AstraZeneca“ vakcina skiepyti ir vyresnius nei 60 m. amžiaus žmones, jei yra galimybė juos skiepyti „Pfizer-BioNTech“ arba „Moderna“ vakcinomis.

EVA atstovė naujienų agentūros AFP žurnalistams pranešime teigė, kad „M. Cavalerio pozicija buvo klaidingai interpretuota“.

„Atsakydamas į konkretų klausimą dėl „Vaxzevria“ vakcinos naudojimo, skiepijant vyresnius nei 60 m. amžiaus žmones, M. Cavaleris niekada nesakė, kad jos naudojimo reikėtų atsisakyti“, – teigė EVA atstovė.

„Priešingai, visiškai aišku, kad naudos ir rizikos santykis 60 m. ir vyresniems žmonėms yra dar palankesnis, todėl „Vaxzevria“ turėtų būti ir toliau naudojama“, – sakė ji.

„Per interviu M. Cavaleris aiškiai išreiškė požiūrį, jog „Vaxzevria“ naudos ir rizikos santykis išlieka teigiamas ir kad sprendimas skirtingų amžiaus grupių skiepijimui turėtų būti priimamas ES valstybių narių nuožiūra, atsižvelgiant į tokius faktorius, kaip viruso paplitimas ir vakcinų prieinamumas“, – skelbė EVA.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS