EŽTT: Kijevo skundas prieš Rusiją dėl Krymo „dalinai tinkamas“ nagrinėti | Diena.lt

EŽTT: KIJEVO SKUNDAS PRIEŠ RUSIJĄ DĖL KRYMO „DALINAI TINKAMAS“ NAGRINĖTI

Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) dauguma balsų pripažino Ukrainos skundą prieš Rusiją dėl žmogaus teisių pažeidimų Kryme 2014 metais „dalinai tinkamu“ nagrinėti iš esmės.

Kijevas kaltina Rusiją nuolatiniais Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos pažeidimais Kryme, kurį Maskva 2014 metais atplėšė nuo Ukrainos ir aneksavo. Tarptautinė bendrija Krymo aneksiją laiko neteisėta ir jos nepripažįsta.

„Teismas apibrėžė nagrinėjamo klausimo apimtį ir nutarė, jog turi būti nuspręsta, ar kaltinimai Rusijai nuolatiniais žmogaus teisių pažeidimais Kryme laikotarpiu nuo 2014 metų vasario 27 dienos iki 2015 metų rugpjūčio 26-osios yra tinkami nagrinėti iš esmės“, – rašoma Teismo išplatintame pranešime.

EŽTT „dauguma balsų pripažino skundą dalinai tinkamu nagrinėti iš esmės“, rašoma pranešime ir priduriama, kad verdiktas bus paskelbtas vėlesniu etapu.

Tačiau EŽŽT taip pat nurodė, jog nespręs Krymo aneksijos teisėtumo klausimo.

Tiek Ukraina, tiek Rusija priklauso Europos Tarybai, kurios institucija yra EŽTT.

„Teismas mano, kad neturi spręsti, ar Krymo prijungimas prie Rusijos pagal Rusijos įstatymus buvo teisėtas tarptautinės teisės požiūriu“, – nurodė EŽTT.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Nieko naujo

Juokdarių iš EŽTT šou tęsiasi. Politizuotas EŽTT vykdo JAV nurodymą.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS