G-7 lyderiai pažadėjo dirbti dėl klimato kaitos pažabojimo | Diena.lt

G-7 LYDERIAI PAŽADĖJO DIRBTI DĖL KLIMATO KAITOS PAŽABOJIMO

Didžiojo septyneto (G-7) ir penkių svarbių besivystančių šalių lyderiai pirmadienį pažadėjo drauge dirbti dėl klimato kaitos pažabojimo, tuo pačiu užtikrinant energetinį saugumą savo piliečiams.

Šiemet G-7 pirmininkaujančios Vokietijos paskelbtame bendrame pareiškime lyderiai akcentuoja būtinybę spartinti pereigą prie „švarios ir teisingos energijos“, nutraukiant iškastinio kuro deginimą, bet nesukeliant nedarbo šuolio.

Pareiškime minimas pernai pasiektas kelių turtingų valstybių ir Pietų Afrikos susitarimas padėti pastarajai nutraukti didelę priklausomybę nuo anglių ir didinti atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimą. Panašios partnerystės šiuo metu aptarinėjamos ir su kitomis besivystančiomis šalimis.

Apdairios pareiškimo formuluotės apie būtinybę „palaipsniui mažinti neslūgstantį anglių“ vartojimą atspindi kai kurių šalių susirūpinimą. Tarp tokių valstybių yra pasirašiusioji šalis Indija, taip pat labai priklausoma nuo šio itin taršaus iškastinio kuro.

Lyderiai taip pat preliminariai pritarė minčiai kurti pasaulinį „klimato klubą“. Idėja, kurią per G-7 viršūnių susitikimą Elmau pilyje Bavarijos Alpėse propaguoja Vokietijos kancleris Olafas Scholzas (Olafas Šolcas), apima prekybos tarifų, susijusių su klimato kaita, panaikinimą šalims, sutikusioms su ambicingais taršos mažinimo tikslais.

 

 

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

ko gero , BIEDNOS valstybės KLIMATO kaitą

galės p a ž a b o t i tik STRINGAIS - nes finansines galimybes s u ė d a kylančios kainos, visose gyvenimo srityse.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS