Gydytojai: A. Navalnas gali bet kurią akimirką patirti širdies smūgį | Diena.lt

GYDYTOJAI: A. NAVALNAS GALI BET KURIĄ AKIMIRKĄ PATIRTI ŠIRDIES SMŪGĮ

  • 20

Laisvės atėmimo bausmę atliekantis Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas gali „bet kurią akimirką“ patirti širdies smūgį, nes jo sveikatos būklė sparčiai blogėja, šeštadienį perspėjo gydytojai, ragindami nedelsiant jiems suteikti galimybę apžiūrėti garsiausią Rusijos kalinį.

Kovo 31 dieną aršiausias prezidento Vladimiro Putino oponentas, kuris buvo įkalintas vasario mėnesį, paskelbė bado streiką, reikalaudamas tinkamo gydymo dėl nugaros skausmų bei kojų ir rankų tirpimo.

A. Navalnui dvejų su puse metų laisvės atėmimo bausmė skirta dėl senos bylos, kurioje politikas apkaltintas pinigų grobstymu, o bausmę jis atlieka pataisos kolonijoje Pokrovo mieste, esančiame maždaug 100 km į rytus nuo Maskvos.

Asmeninė A. Navalno gydytoja Anastasija Vasiljeva ir dar trys gydytojai, įskaitant kardiologą, pareikalavo kalėjimo pareigūnų leisti jiems nedelsiant susitikti su politiku.

Jų laiškas Rusijos federalinės kalėjimų tarnybos vadovui šeštadienį buvo paskelbtas A. Vasiljevos paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“.

Paskelbtame įraše teigiama, kad A. Navalno organizme kalio koncentracija pasiekė „kritinį lygį“.

„Tai reiškia ir sutrikusią inkstų funkciją, ir tai, kad bet kurią akimirką gali įvykti rimtų širdies ritmo sutrikimų“, – priduriama jame.

Jei kalio kiekis kraujyje yra didesnis nei 6 milimoliai litre, reikalingas neatidėliotinas gydymas. A. Navalno organizme kalio koncentracija pasiekė jau 7,1 milimolio litre lygį, sakoma pranešime.

Laiške Federalinės kalėjimų tarnybos vadovui gydytojai pažymėjo, kad A. Navalnui, kuris ištvėrė apnuodijimą nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičok“, gali „sustoti širdis“.

Gydytojai reikalauja galimybės nedelsiant ištirti politiką, „atsižvelgiant į kraujo tyrimus ir neseniai įvykusį apnuodijimą“.

Daugiau nei 70 tarptautinio pripažinimo sulaukusių rašytojų, menininkų ir akademikų, įskaitant Jude'ą Law (Džudą Lo), Vanessą Redgrave (Vanesą Redgreiv) ir Benedictą Cumberbatchą (Benediktą Kamberbačą), paragino V. Putiną užtikrinti, kad A. Navalnas būtų nedelsiant pradėtas tinkamai gydyti.

Jų kreipimąsi vėlai penktadienį paskelbė Prancūzijos laikraštis „Le Monde“.

A. Navalno žmona Julija, aplankiusi vyrą kolonijoje šios savaitės pradžioje, pranešė, kad jos vyras dabar sveria vos 76 kilogramus ir nuo bado streiko pradžios neteko 9 kilogramų.

Penktadienį Rusijos prokurorai paprašė teismo pripažinti A. Navalno Kovos su korupcija fondą ir jo regioninių biurų tinklą „ekstremistinėmis organizacijomis“ – toks sprendimas uždraustų fondo veiklą Rusijoje ir leistų įkalinti jo narius.

Rašyti komentarą
Komentarai (20)

Pol.

Niekas kaltas tiktai pats. Nenorejo gyventi, nieko nepadarysi.Garbės ir valdžios užsimanė.

Kas, jeigu patirs širdies smūgį?...

Vienu nusikaltėliu bus mažiau. Šiandien nuo koronaviruso pasaulyje miršta milijonai nekaltų padorių piliečių. O čia - triukšmas dėl kažkokio nusikaltėlio...

pastebėjimas

Iš prancūzų įmonės pavogė 2,5 milijono, o megztaberečiams "didvyris" , apie meninius - propagandinius filmukus kliedi :) Tiesa, kažkodėl nutylima, kad jis atviras nacionalistas, viešai pasisako už Krymo susigrąžinimą ir didžiuojasi Gruzijos konfliktu.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS