Gynybos ministras: Lenkija paprašė Vokietijos sutikimo siųsti tankus „Leopard“ į Ukrainą | Diena.lt

GYNYBOS MINISTRAS: LENKIJA PAPRAŠĖ VOKIETIJOS SUTIKIMO SIŲSTI TANKUS „LEOPARD“ Į UKRAINĄ

Lenkijos gynybos ministras Mariuszas Blaszczakas (Marjušas Blaščakas) antradienį pareiškė, kad Varšuva paprašė Vokietijos leidimo siųsti Vokietijoje pagamintus tankus „Leopard“ į Ukrainą.

„Vokiečiai jau gavo mūsų prašymą duoti sutikimą siųsti „Leopard 2“ tankus į Ukrainą. Taip pat raginu Vokietijos pusę prisijungti prie mūsų koalicijos šalių, kurios remia Ukrainą „Leopard 2“ tankais, – socialiniame tinkle „Twitter“ rašė M. Blaszczakas. – Tai mūsų bendras reikalas, nes tai visos Europos saugumo klausimas.“

Vokietija antradienį patvirtino, kad gavo Lenkijos prašymą ir skubiai jį išnagrinės.

„Prašymą nagrinėsime skubos tvarka“, – sakė Vokietijos vyriausybės atstovas spaudai.

Pagal Vokietijos karo ginklų kontrolės taisykles, šioje šalyje pagamintą ginkluotę naudojančios valstybės, norėdamos perduoti karinę įrangą trečiajai šaliai, privalo prašyti Berlyno leidimo.

Anksčiau šį mėnesį Lenkija paskelbė, kad yra pasirengusi pristatyti Kyjivui 14 tankų „Leopard“ pagal tarptautinę šalių koaliciją, tačiau laukia aiškaus Berlyno pareiškimo, leidžiančio atlikti perdavimą.

Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock (Analena Bėrbok) po kelias dienas didėjusio spaudimo sekmadienį pareiškė, kad Berlynas netrukdys, jei Varšuva paprašys siųsti tankus „Leopard“.

Praėjusią savaitę lenkų ministras sakė, kad susitiko su kolegomis iš 14 šalių aptarti tarptautinės koalicijos, kuri siųstų tankus į Ukrainą, sudarymo.

Vokietijos gynybos ministras antradienį savo ruožtu pareiškė, kad sąjungininkės gali pradėti mokyti Ukrainos pajėgas naudotis tankais „Leopard“, nors Berlynas vis dar nepriėmė sprendimo, ar leisti tiekti šią ginkluotę Kyjivui.

„Aiškiai paraginau šalis partneres, kurios turi parengtų dislokavimui tankų „Leopard“, apmokyti Ukrainos pajėgas dirbti su šiais tankais“, – sakė Borisas Pistorius (Borisas Pistorijus).

NATO vadovas Jensas Stoltenbergas palankiai įvertino „aiškią žinią“ iš vokiečių ministro, „nes priėmus sprendimą dėl kovinių tankų pristatymo, prireiks šiek tiek laiko juos identifikuoti, paruošti ir apmokyti ukrainiečius“ karius jais naudotis.

Gairės: Lenkija, karas Ukrainoje, tankai, pagalba Ukrainoje, Leopard
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS