Honkongo oro uoste dėl protestų atšaukti visi skrydžiai | Diena.lt

HONKONGO ORO UOSTE DĖL PROTESTŲ ATŠAUKTI VISI SKRYDŽIAI

  • 0

Honkongo tarptautinis oro uostas, kuris yra vienas judriausių pasaulyje, pirmadienį atšaukė visus skrydžius, tūkstančiams už demokratiją pasisakančių protestuotojų užplūdus jo pagrindinį terminalą.

Šia akcija siekta pasmerkti policijos smurtą malšinant demonstracijas.

Oro uosto darbas buvo nutrauktas Kinijos vyriausybei vis aiškiau rodant nepasitenkinimą protestais. Pekinas kai kurias demonstracijas, per kurias buvo prasiveržęs smurtas, yra pavadinęs „terorizmu“.

Pastarieji įvykiai žymi rimtą dešimt savaičių trunkančios krizės eskalaciją. Ši krizė yra didžiausias iššūkis Pekino valdžiai Honkonge nuo 1997 metų, kai kai Didžioji Britanija grąžino Kinijai savo buvusią koloniją.

Minia protestuotojų, nešusių plakatus ir skandavusių policijos smurtą smerkiančius šūkius, pirmadienį užplūdo Honkongo oro uostą. Anot valdžios, minią sudarė daugiau nei 5 tūkst. demonstrantų.  

Nors mitingai vyko ir tris ankstesnes dienas, pirmadienio akcija, anot oro uosto administracijos, sukėlė didžiulį chaosą.

„Oro uosto operacijos Honkongo tarptautiniame oro uoste šiandien buvo smarkiai sutrikdytos dėl visuomenės susibūrimo“, – rašoma išplatintame pranešime.

„Atšaukiami visi likę šios dienos skrydžiai, išskyrus išvykimo skrydžius, į kuriuos jau baigta keleivių registracija, bei atvykimo skrydžius, kurių lėktuvai jau ore“, – priduriama jame.

Scanpix nuotr.

Pranešime įspėjama, kad į oro uostą vedančiuose keliuose susiformavo didžiulės transporto spūstys, o visos automobilių stovėjimo aikštelės oro uosto teritorijoje yra perpildytos.

„Visuomenė raginama nevykti į oro uostą“, – rašoma jo administracijos pranešime.

Oro uostą užplūdę protestuotojai laikė iškėlę plakatus su užrašais „Honkongas nesaugus“ bei „Gėda policijai“.

Policija kaltinama tuo, kad imasi vis griežtesnių priemonių protestams numalšinti. 

Praėjusį savaitgalį policija leido ašarines dujas metropoliteno stotyse.

Protestuotojus taip pat papiktino, kad policininkai, apsirengę protestų judėjimo dalyvių dažniausiai vilkimus juodos marškinėlius, apsimesdavo demonstrantais ir įsimaišę į minią areštuodavo aktyviausius mitingų dalyvius, kai kuriais atvejais – ir pasitelkus jėgą.   

Tai beprasmiškai griauna įstatymo viršenybę ir viešąją tvarką Honkonge.

Savaitgalį protestuotojai į riaušių policijos veiksmus atsakė plytų kruša, ugnies gesintuvų putomis ir vandens čiurkšlėmis iš žarnų.

Vienas vyriausybės pareigūnas pranešė, kad per susirėmimus nukentėjo 45 žmonės, du iš jų buvo rimtai sužeisti. 

Vienai moteriai buvo smarkiai sužalotas veidas. Kaip pranešama, į ją pataikė šratų maišelis. Nepatvirtintais duomenimis, moteris apako. 

Internete sparčiai išplito nuotraukos, kuriose ši moteris matoma gulinti ant žemės, krauju apsipylusiu veidu. Jų taip pat matėsi ant plakatų, raginančių rengti naujas demonstracijas.

Jau dešimtą savaitgalį iš eilės protestuotojai buvo išėję į gatves dalyvauti demonstracijose. Pirmuosius protestus išprovokavo visuomenės nepritarimas planuotam ekstradicijos į žemyninę Kiniją įstatymui, o neilgai trukus mitingai peraugo į judėjimą dėl didesnės apimties demokratinių reformų ir laisvių apsaugos.

Pekino valdžia pasmerkė protestuotojus, svaidžiusius į policijos pareigūnus padegamąsias bombas, ir susiejo juos su „terorizmu“. 

„Honkongo radikalūs demonstrantai ne kartą panaudojo itin pavojingas priemones policininkams atakuoti, o tai yra rimtas smurtinis nusikaltimas, liudijantis apie užgimstantį terorizmą“, – sakė Kinijos valstybės tarybos Honkongo ir Makao reikalų biuro atstovas Yang Guangas (Jang Guangas).  

„Tai beprasmiškai griauna įstatymo viršenybę ir viešąją tvarką Honkonge“, – pažymėjo jis.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS