Į Kijevą atvyko JAV nacionalinio saugumo patarėjas J. Boltonas | Diena.lt

Į KIJEVĄ ATVYKO JAV NACIONALINIO SAUGUMO PATARĖJAS J. BOLTONAS

Į Kijevą antradienį atvykęs JAV nacionalinio saugumo patarėjas Johnas Boltonas (Džonas Boltonas) išreiškė viltį, kad jo susitikimai su vietos pareigūnais bus vaisingi.

„Pasiuntinio Boltono atvykimas liudija apie Jungtinių Valstijų reiškiamą paramą Ukrainos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui bei jos euroatlantiniam kursui. Jis tikisi vaisingų susitikimų su ukrainiečių pareigūnais“, – nurodoma JAV ambasados Ukrainoje svetainėje paskelbtoje žinutėje.

Tuo metu buvusi Ukrainos ekonomikos viceministrė Natalija Mykolska patikslino, kad J. Boltonas jau yra atvykęs į šalį.

„Svarbus vizitas, atsižvelgiant į JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) per G-7 (Didžiojo septyneto) viršūnių susitikimą padarytų pareiškimus apie Rusiją ir pasiruošimą prezidento Trumpo bei [Ukrainos] prezidento Volodymyro Zelenskio susitikimui“, – tviteryje parašė ji.

Pats J. Boltonas anksčiau paskelbė planuojantis apsilankyti Kijeve.

„Prezidentas [D. Trumpas] dalyvavo vaisinguose susitikimuose per Bjarice vykusį G-7 forumą. Nekantraudamas laukiu artėjančių susitikimų su mūsų partneriais Kijeve“, – parašė jis tviteryje.

Naujienų agentūros „Interfax“ žiniomis, Baltųjų rūmų patarėjas viešės Ukrainoje iki ketvirtadienio.

Amerikiečių laikraštis „The Wall Street Journal“ remdamasis aukšto rango JAV pareigūnais pranešė, kad J. Boltonas mėgina sutrukdyti Kinijai įsigyti ukrainiečių aviacijos ir kosmoso technologijų bendrovę „Motor Sich“.

Pasak leidinio, Vašingtonas būgštauja, kad toks sandoris leistų Pekinus gauti svarbių gynybos technologijų, o faktas, kad J. Boltonas asmeniškai sprendžia šį klausimą esą liudija, jog sandoris JAV yra svarbus nacionalinio saugumo požiūriu.

Žurnalo „Foreign Policy“ tinklalapis pirmadienį citavo vieną aukšto rango administracijos pareigūną, sakiusį, kad J. Boltonas šią savaitę taip pat apsilankys Minske, bet tikslios datos nenurodė.

Pranešime pažymima, kad J. Boltonas taps aukščiausio rango amerikiečių pareigūnu, apsilankiusiu Baltarusijoje nuo šio šimtmečio pradžios.

Žurnalas atkreipė dėmesį, kad Maskva tai pat siekia stiprinti ryšius su Minsku. Spėliojama, kad politinė sąjunga su Baltarusija gali suteikti Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui galimybę likti valdžioje nei šiuo metu leidžia šalies konstitucija. Pagal dabartinę tvarką V. Putinas turėtų pasitraukti iš prezidento posto 2024 metais.

“Boltonas gerai supranta, kad Putinas vykdo agresyvią politiką ir kad Putino agresyvi politika taip pat gali apimti tam tikrus planus dėl Baltarusijos“, – žurnalui sakė buvęs JAV ambasadorius Ukrainoje Johnas Herbstas (Džonas Herbstas).

„Šie veiksmai demonstruoja tolesnį atotrūkį tarp [JAV prezidento Donaldo] Trumpo (Donaldo Trampo) akivaizdaus artumo Rusijai... ir jo administracijos griežtos pozicijos Maskvos atžvilgiu“, - rašo „Foreign Policy“.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

...

Nepavyko Trampui Grenlandijos nusipirkt, pasiuntė savo emisarą į Ukrainą su pasiūlymu Zelenskui Ukrainą parduot.

taipjav sionista

ruosia sau pazadetaja zeme......

Anonimas

Tuoj prasides masiniai ukrainieciu zudymai, nes kazkodel nurimo apsaudymai. ir europieciai pradeda atsimusti nuo seimininko ranku. 200% garantija kad Zelenski pasodins ant amerikoso by.bio kad nabagas cyps kaip kaciukas. Parodys padlai kas ukrainoje seimininkas.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS