Indijos lyderis: Paryžiaus sutartis užtikrins „klimato teisingumą“ | Diena.lt

INDIJOS LYDERIS: PARYŽIAUS SUTARTIS UŽTIKRINS „KLIMATO TEISINGUMĄ“

  • 0

Indijos premjeras Narendra Modi (Narendra Modis) pirmadienį gyrė Paryžiuje priimtą istorinę klimato sutartį, sakydamas, kad ji rodo kelią pasauliui į žalesnę ateitį.

„Įgyvendinant Paryžiaus sutartį nebus laimėjusių arba pralošusių. Laimėjo klimato teisingumas, o mes visi dirbame dėl žalesnės ateities“, – N.Modi paskelbė savo „Twitter“ paskyroje.

„Klimato pokyčiai tebėra iššūkis, bet Paryžiaus sutartis demonstruoja, kaip kiekviena šalis stengėsi atremti šį iššūkį, darbuodamasi, kad būtų pasiektas sprendinys“, – pridūrė jis.

Viešėdamas Paryžiuje N.Modi argumentavo, kad Indija, kuri užima trečią vietą pasaulyje pagal išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį, turės toliau deginti savo pigius ir gausius akmens anglies išteklius, kad pakiltų iš skurdo, aiškindamas, kad turtingesnės šalys turėtų labiau ir sparčiau sumažinti savo emisijas.

Jis sekmadienį taip pat gyrė tarptautines pastangas užtikrinti, kad klimato sutartis būtų priimta.

„Svarstymai per COP21 ir Paryžiaus sutartis demonstruoja pasaulio lyderių kolektyvinę išmintį mažinti klimto pokyčius“, – Indijos lyderis rašė „Twitter“.

Besivystančios šalys, tarp jų Indija, tvirtino, kad turtingosios valstybės turi prisiimti didžiausią atsakomybę už klimato pokyčių mažinimą, nes jos nuo pramonės revoliucijos yra paskleidusios atmosferoje daugiausiai šiltnamio efektą sukeliančių dujų.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS