Ispanijos Galisijos regione uždrausta rūkyti, jei neįmanoma laikytis fizinio atstumo | Diena.lt

ISPANIJOS GALISIJOS REGIONE UŽDRAUSTA RŪKYTI, JEI NEĮMANOMA LAIKYTIS FIZINIO ATSTUMO

Ketvirtadienį Ispanijos šiaurės vakariniame Galisijos regione įsigaliojo draudimas rūkyti gatvėse ir restoranų terasose, kur neįmanoma užtikrinti pakankamo fizinio atstumo tarp žmonių, o kiti šalies regione svarsto panašius apribojimus.

Pagal vėlyvą trečiadienio vakarą Galisijos regiono Vyriausybės priimtą nutarimą, rūkymas viešose vietose draudžiamas, jei neįmanoma užtikrinti 2 m atstumo tarp žmonių.

Regiono Vyriausybės vadovas Alberto Nunezas Feijoo tikino, kad ekspertai perspėjo jo administraciją, kad „rūkymas be jokių apribojimų, įskaitant terasose, kur šalia yra žmonių, be jokio fizinio atstumo, kelia didelę užsikrėtimo riziką“.

Panašius apribojimus svarsto ir Andalūzijos, Kastilijos ir Leono bei Kastilijos ir La Mančos regionų pareigūnai.

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) teigimu, rūkantieji yra labiau pažeidžiami koronaviruso, o rūkymas gali prisidėti prie infekcijos plitimo, nes pirštais liečiamos lūpos.

Ispanijoje kiekvienas regionas yra atsakingas už sveikatos apsaugos priemones jame, todėl 47 mln. gyventojų turinčios šalies regionuose dažnai galioja skirtingi apribojimai ir draudimai sveikatos srityje.

Galisijoje taip pat uždaryti barai ir naktiniai klubai bei apribotas vienu metu parduotuvėje galinčių būti žmonių skaičius.

Galisijoje šiuo metu registruojama apie 30 naujų COVID-19 atvejų, tenkančių 100 tūkst. gyventojų.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS