Ispanijos turizmo sektorius dėl pandemijos galimai patirs 100 mlrd. eurų nuostolių | Diena.lt

ISPANIJOS TURIZMO SEKTORIUS DĖL PANDEMIJOS GALIMAI PATIRS 100 MLRD. EURŲ NUOSTOLIŲ

Pandemijos nusiaubtas Ispanijos turizmo sektorius šiemet, prognozuojama, patirs daugiau nei 100 mlrd. eurų nuostolių, trečiadienį įspėjo viena pramonės agentūra.

Jei prognozės išsipildys, metinis sektoriaus pelnas nukris iki lygio, regėto 1995 metais, sakė turizmo asociacija „Exceltur“.

„Ispanijos turizmo sektoriaus sukuriamos pajamos sugrįžtų 25 metais į praeitį“, – spaudos konferencijoje sakė asociacijos viceprezidentas Jose Luisas Zoreda. Jis pridūrė, kad tai būtų „šiurpus scenarijus“.

„Exceltur“ buvo priversta dar labiau pakoreguoti metines sektoriaus prognozes, regioninėms valdžios institucijoms sugriežtinus ribojamąsias priemones, įvestas dėl koronaviruso, šalyje pasiglemžusio 34 tūkst. gyvybių ir infekavusio beveik 1 mln. žmonių – daugiausiai visoje ES.

Nuo spalio pradžios Ispanijos sostinėje ir keliolikoje aplinkinių miestų galioja dalinis karantinas, o Katalonijoje dviem savaitėms uždaryti visi barai ir restoranai.

Atsižvelgus į naujausias ribojimo priemones, kurios, kaip skaičiuoja „Exceltur“, atsieis beveik 7,5 mlrd. eurų, metiniai turizmo sektoriaus nuostoliai iki metų pabaigos pasieks 106 mlrd. eurų sumą.

Turizmas yra nepaprastai svarbus Ispanijos ekonomikai. Jis sukuria 12 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) ir 13 proc. užimtumo.

J. L. Zoreda sakė, kad vyriausybė ne iki galo supranta krizės padarinių mastą turizmo sektoriui – jo teigimu, „reikia skubaus gelbėjimo plano... įskaitant tiesioginę pagalbą“.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS