Izraelio įstatymų leidėjai siūlo balsuoti dėl parlamento paleidimo | Diena.lt

IZRAELIO ĮSTATYMŲ LEIDĖJAI SIŪLO BALSUOTI DĖL PARLAMENTO PALEIDIMO

  • 1

Izraelio įstatymų leidėjai antradienį pateikė siūlymą paleisti parlamentą ir surengti beprecedenčius trečius rinkimus per trumpesnį kaip metų laikotarpį.

Žydų valstybė jau daug mėnesių yra patekusi į politinę aklavietę. Dvi didžiausios į Knesetą patekusios partijos – „Likud“ ir aljansas „Mėlyna ir balta“ – akivaizdžiai nebesudarys susitarimo dėl pasidalijimo valdžia iki galutinio termino trečiadienį, tad besivaržančių stovyklų deputatai kartu parengė siūlymą paleisti parlamentą.

Numatoma, kad parlamentas dėl šio siūlymo balsuos trečiadienį, o nauji rinkimai galėtų vykti kovo 2-ąją.

„Susiklosčius išskirtinėms aplinkybėms ir po dviejų viena po kitos įvykusių rinkimų kampanijų, po kurių jokia vyriausybė nebuvo suformuota, siūloma paleisti 22-ąjį Knesetą“, – sakoma dokumente.

Nei premjeras Benjaminas Netanyahu (Benjaminas Netanjahus), nei jo pagrindinis varžovas Benny Gantzas (Benis Gancas) nesugebėjo suformuoti koalicinės vyriausybės tiek po balandį, tiek po rugsėjį vykusių rinkimų.

Kita vertus, apklausos rodo, kad trečio balsavimo baigtis vargu ar smarkiai skirtųsi nuo ankstesnių.

Deputatų pateiktas siūlymas yra veikiau formalus žingsnis. Laikotarpis, iki kurio turėjo būti suformuota vyriausybė, baigiasi trečiadienio vidurnaktį, o nesant koalicijos sutarties bet kokiu atveju būtų automatiškai skelbiami rinkimai, tik jie vyktų vėliau kovą.

Abeji šių metų rinkimai ir vėlesnės derybos dėl koalicijos buvo savotiškas referendumas dėl B. Netanyahu. Premjerui neseniai buvo pareikšti įtarimai dėl kyšininkavimo, pasitikėjimo pažeidimo ir sukčiavimo, susijęs su trimis korupcijos bylomis.

Dėl ilgamečio lyderio teisinių problemų „Mėlyna ir balta“ vadovas B. Gantzas atsisakė dalyvauti B. Netanyahu vadovaujamoje koalicijoje. B. Netanyahu savo ruožtu atsisakė atsistatydinti ir tebėra tvirtai remiamas „Likud“ ir kitų savo šalininkų.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

...

Vienas žydas - žmogus kaip žmogus, du žydai jau problema, o ten kur jų daugiau - jau TRAGEDIJA.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS