J. Bidenas: moterų teisės puolamos visame pasaulyje | Diena.lt

J. BIDENAS: MOTERŲ TEISĖS PUOLAMOS VISAME PASAULYJE

JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) trečiadienį įspėjo, kad moterų ir mergaičių teisės puolamos visame pasaulyje, ir atkreipė dėmesį į Afganistano, Irano bei Rusijos veiksmus.

Pasak JAV lyderio, kovo 8-ąją minima Tarptautine moters diena „pagerbiama tiesa... kad moterys ir mergaitės yra būtinos sėkmei ir pažangai kiekvienu mūsų visuomenės aspektu“.

Tačiau „nepaisant pažangos dešimtmečių, pernelyg daug kur pasaulyje moterų ir mergaičių teisės vis dar puolamos“, įspėjo prezidentas.

Jis paminėjo sąlygas Afganistane, kur 2021-aisiais į valdžią sugrįžęs Talibanas uždraudė „moterims ir mergaitėms lankyti mokyklas ir siekti užimtumo“.

Tuo metu Rusija naudoja „žaginimą kaip karo ginklą“ Ukrainoje, kur iškilo „nesuskaičiuojamai daug istorijų, kai moterys drąsiai kovojo už žmogaus teises ir pagrindines visų ukrainiečių laisves“, sakė J. Bidenas.

Jis taip pat apkaltino Irano vadovybę „brutaliai tildant moterų, drąsiai stojančių už savo laisvę, balsus“.

Valstybės sekretorius Antony Blinkenas (Entonis Blinkenas) vėliau paskelbė, kad JAV įves sankcijas keliems Irano saugumo pareigūnams ir kelioms kompanijoms dėl „brutalaus susidorojimo su protestais, kilusiais po Mahsos Amini mirties“.

Kalbėdamas apie moterų padėtį Jungtinėse Valstijose, J. Bidenas nepaminėjo pernai priimto Aukščiausiojo Teismo sprendimo panaikinti federaliniu lygiu garantuotą teisę į abortą ar respublikonų vadovaujamų valstijų, smarkiai apribojusių galimybes atlikti tokią procedūrą.

Vietoje to trečiadienio kalboje J. Bidenas gyrė savo administracijos „istorines investicijas“, naudingas šeimoms ir dirbančioms moterims, taip pat kovos su smurtu artimoje aplinkoje įstatymą.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Anonimas

Jis jau tikrai nukvako ...

Šiaip...

Ėjimas prieš gamtą sukelia tik nelaimes ir chaosus.

KAI JAU SMEGENYS ATROFUOTOS...

Ne to pasaulis dar išgirs. Realybėje - beveik visuose valstybėse, kur bent kiek įtakos turi moterys - atsiranda didžiausi chaosai. Toli ieškoti nereikia: Grybauskaitė, Šimonytė, Armonaitė, Čmilytė, Dobrovolska, sporto "ministrė"...Ką jos gero padarė Lietuvai, kad galėtum pasakyti "tai jos nuopelnas"...Tik kiršinimai, rietenos, pletkeliai. Gamta jas sutvėrė ne vadovauti, o pratęsti giminę, rūpintis namų židiniu.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS