J. Bidenas: A. Navalno padėtis visiškai neteisinga | Diena.lt

J. BIDENAS: A. NAVALNO PADĖTIS VISIŠKAI NETEISINGA

JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) šeštadienį sakė, kad kalinamo Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno, kuris, pasak gydytojų, dėl bado streiko gali „bet kurią akimirką“ patirti širdies smūgį, padėtis yra „visiškai neteisinga“.

„Tai visiškai, visiškai neteisinga“, – žurnalistams sakė J. Bidenas, atsakydamas į klausimą dėl pranešimų apie prastėjančią A. Navalno sveikatą Rusijos pataisos kolonijoje.

„Visiškai nederama“, – pridūrė JAV lyderis.

Kovo 31-ąją garsiausias Rusijos prezidento Vladimiro Putino oponentas, kuris buvo įkalintas vasario mėnesį, paskelbė bado streiką, reikalaudamas tinkamo gydymo dėl nugaros skausmų bei kojų ir rankų tirpimo.

44 metų A. Navalnui dvejų su puse metų laisvės atėmimo bausmė skirta dėl senos bylos, kurioje politikas apkaltintas pinigų grobstymu, o bausmę jis atlieka pataisos kolonijoje Pokrovo mieste, esančiame maždaug 100 km į rytus nuo Maskvos.

Asmeninė A. Navalno gydytoja Anastasija Vasiljeva ir dar trys gydytojai, įskaitant kardiologą Jaroslavą Ašichminą, pareikalavo kalėjimo pareigūnų leisti jiems nedelsiant susitikti su politiku.

„Mūsų pacientas bet kurią minutę gali mirti“, – šeštadienį socialiniame tinkle „Facebook“ parašė J. Ašichminas. Jis atkreipė dėmesį į kalio koncentraciją opozicijos politiko organizme ir sakė, kad A. Navalnas turėtų būti perkeltas į intensyviosios terapijos palatą.

„Mirtina aritmija gali išsivystyti bet kurią minutę“, – sakė kardiologas.

JAV įspėjo Rusiją apie pasekmes

JAV prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) nacionalinio saugumo patarėjas Jake'as Sullivanas (Džeikas Salivanas) sekmadienį įspėjo, kad Rusija sulauks „pasekmių“, jei mirs pataisos kolonijoje bado streiką paskelbęs Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas. 

„Kalbant apie konkrečias priemones, kurių imsimės, svarstome įvairias galimybes. Šiuo metu neketinu apie tai viešai kalbėti, tačiau mes pranešėme, kad jei p. Navalnas mirs, bus pasekmių“, – televizijai CNN sakė jis.

Pasak J. Sullivano, Baltieji rūmai pasakė Kremliui, kad „tarptautinė bendruomenė laikys (Maskvą) atsakingą“ už tai, kas atsitiks A. Navalnui, kol jis bus kalinamas.

J. Sullivanas sakė, kad Baltieji rūmai  jau aiškiai išdėstė savo poziciją tiesiogiai Rusijai ir kad „geriausia šį klausimą spręsti privačiai ir diplomatiniais kanalais tiesiogiai su Rusijos valdžia aukščiausiu lygmeniu“.

Rašyti komentarą
Komentarai (23)

Cha cha cha

Žinoma neteisinga kada Putinui leidžia botoksą, kad geriau atrodytų, o Navalnui leidžia novičiok, kad greičiau nusibaigtų.

dėl to kad NAVALNAS sega

k a l t i JANKIAI , kurie į v ė l ė NAVALNĄ daryti nusikaltimus

AMERIKOS GVANTANAMOS KALĖJIME...

"Labai teisinga" padėtis. Tenai kaliniai laikomi be jokio teismo ir be jokio ryšio su išoriniu pasauliu. Anot nukriošėlio Baideno tenai viskas "teisingai"...Kokias kiaulės reikia turėti akis, kaltinant kitus, kai pats esi DIDŽIAUSIAS PASAULIO NIEKŠAS.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS