J. Borrellis: branduolinis susitarimas su Iranu bus atgaivintas artimiausiomis dienomis | Diena.lt

J. BORRELLIS: BRANDUOLINIS SUSITARIMAS SU IRANU BUS ATGAIVINTAS ARTIMIAUSIOMIS DIENOMIS

  • 0

ES diplomatijos vadovas Josepas Borrellis (Žozepas Borelis) šeštadienį pareiškė, kad naujas susitarimas dėl Irano branduolinės programos tikriausiai bus pasiektas artimiausiomis dienomis.

„Esame labai arti, tačiau dar yra neišspręstų klausimų, – Katare surengto Dohos forumo kuluaruose žurnalistams sakė J. Borrellis, – Negaliu pasakyti, kada ir kaip, bet tai yra kelių dienų klausimas.“

Susitarimą pasirašiusios galingosios valstybės jau ne vieną savaitę teigia, kad artimiausiu metu gali būti atgaivintas 2015 metais pasiektas branduolinis susitarimas. Šis paktas pradėjo byrėti, kai iš jo vienašališkai pasitraukė Jungtinės Valstijos.

Vakarų šalys ragina „skubiai“ baigti derybas, didėjant Irano branduolinės programos aktyvumui.

ES koordinatorius deryboms Enrique Mora (Enrikė Mora) šeštadienį išvyko į Teheraną ir pareiškė besitikįs išspręsti paskutinius likusius klausimus.

„Esame pasiekę 95 proc., tačiau paskutiniai 5 proc. yra gyvybiškai svarbūs“, – teigė ES užsienio politikos vadovas J. Borrellis.

Pasak jo, paskutinė rimta kliūtis buvo pašalinta, kai Rusija anksčiau šį mėnesį nutraukė savo pasipriešinimą naujam susitarimui dėl tam tikrų garantijų Maskvai.

„Norime užkirsti kelią branduolinės programos plėtrai, – kalbėjo J. Borrellis. – Būsiu labai nusivylęs, jei to neįvyks.“

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS