J. Kushneris lankėsi Egipte – diskutavo apie Izraelio–Palestinos taikos iniciatyvą | Diena.lt

J. KUSHNERIS LANKĖSI EGIPTE – DISKUTAVO APIE IZRAELIO–PALESTINOS TAIKOS INICIATYVĄ

  • 1

JAV prezidento Donaldo Trumpo vyresnysis patarėjas Jaredas Kushneris ketvirtadienį susitiko su Egipto prezidentu Abdeliu Fattahu al-Sissi aptarti Vašingtono pastangų atkurti įšaldytą taikos tarp Palestinos ir Izraelio projektą, pranešė Egipto atstovas.

J. Kushneris, kuris taip pat yra ir D. Trumpo žentas, ketvirtadienį nusileido Kaire. Tai dalis jo vykdomo regiono turo – J. Kushneris jau apsilankė Jordanijoje ir Izraelyje.

Susitikimo metu A. F. al-Sissi pabrėžė, kad Egiptas remia JAV pastangas „pasiekti sąžiningą ir visapusišką“ sprendimą Izraelio–Palestinos konfliktui pabaigti, pranešime teigė Egipto prezidentūros atstovas Bassamas Radis.

J. Kushners palaiko sprendimą įsteigti nepriklausomą Palestinos valstybę su Rytų Jeruzalės sostine. Palestinos valstybė turėtų egzistuoti šalia Izraelio, pusiasalyje viena šalia kitos turėtų veikti dvi šalys.

Egiptas ir Jordanija, dvi artimos JAV sąjungininkės, yra vienintelės arabų šalys, turinčios diplomatinių ryšių su Izraeliu.

Birželį Bahreine vyko JAV remiama konferencija – tai taip pat buvo dalis J. Kushnerio vadovaujamos Baltųjų rūmų taikos iniciatyvos.

Palestinos atstovai atmetė JAV taikos planą, kuris yra susijęs daugiausiai su ekonominiais klausimais, – šalis teigė, kad pirmiausia turėtų būti išspręsti politiniai klausimai.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Ne arabas

Kodel Izraelis okupavo svetimas zemes> Kodel griaunami palestinieciu namai? Kodel Jungtines Tautos uzmerkia akis pries si chamelioniska agresoriu?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS