J. Stoltenbergas: NATO vasarį spręs dėl galimo pasitraukimo iš Afganistano | Diena.lt

J. STOLTENBERGAS: NATO VASARĮ SPRĘS DĖL GALIMO PASITRAUKIMO IŠ AFGANISTANO

NATO, pasak generalinio sekretoriaus Jenso Stoltenbergo, kitų metų vasarį spręs, ar tęsti savo misiją Afganistane, ar palikti šalį jau pavasarį, praneša agentūra „Reuters“.

„Mums, kaip sąjungininkams, reikės priimti labai sunkų sprendimą“, - sakė J. Stoltenbergas vokiečių žiniasklaidos grupės „Funke“ laikraščiams. Gynybos ministrų susitikime vasarį reikės nuspręsti, „ar pasitraukti iš Afganistano iki gegužės 1 dienos – tai yra JAV ir Talibano susitarimo dalis, ar pasilikti“.

J. Stoltenbergas įspėjo dėl skuboto karių išvedimo. „Mes turime pasverti kaštus: jei liekame, žinoma, kad rizikuojame toliau būti įsitraukę į sunkią karinę operaciją. Jei pasitraukiame per anksti, rizikuojame, kad Afganistanas vėl taps saugiu uostu tarptautiniams teroristams ir kad Islamo valstybė mėgins Afganistane vėl įkurti Sirijoje ir Irake sunaikintą teroro kalifatą“, - kalbėjo NATO vadovas.

Aljansas, anot J. Stoltenbergo, sveikina tiesioginius pokalbius tarp Talibano ir Afganistano vyriausybės ir yra pasirengęs toliau priderinti savo buvimą. Nė vienas NATO sąjungininkas „neliks ten ilgiau nei reikia“. Tačiau svarbu, „kad mes nepasitraktume per greitai ir nekoordinuotai“, pabrėžė J. Stoltenbergas.

Jungtinių Valstijų NATO partnerės įžengė į Afganistaną po teroristinių atakų JAV 2001-ųjų rugsėjį. Beveik du dešimtmečius islamistai Afganistane kovoja už tarptautinių dalinių išvedimą.

JAV su nuverstu Talibano režimu vasario pabaigoje pasirašė susitarimą, kuris numato laipsnišką visų pajėgų išvedimą iki 2021 metų pabaigos. Mainais už tai talibai įsipareigojo, be kita ko, pradėti taikos derybas su vyriausybe Afganistane. Vis dėlto rugsėjį prasidėję pokalbiai stringa.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

tai

gal nato go home turkis nes greit zsie fanatikai okupuos visa europa jau mateme ka merkel padare su doiclandu prileidusi teroristu putiovui paprasius uz dujas ?...

Čiubaka

okupantai go home

Anonimas

Neiseisit demokratines atmatos is okupuoto Afganistano busit ispjauti. Slove Afganistano partizanams.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS