JAV Atstovų Rūmų pirmininkė paragino pašalinti prezidentą D. Trumpą iš pareigų | Diena.lt

JAV ATSTOVŲ RŪMŲ PIRMININKĖ PARAGINO PAŠALINTI PREZIDENTĄ D. TRUMPĄ IŠ PAREIGŲ

JAV Atstovų Rūmų pirmininkė Nancy Pelosi ketvirtadienį pareiškė, kad prezidentą Donaldą Trumpą (Donaldą Trampą) būtina skubiai pašalinti iš posto, nes jis yra „labai pavojingas asmuo, kuriam nederėtų toliau eiti pareigų“.

„Tai – paties aukščiausio lygio kritinė padėtis“, – sakė aukščiausio rango Kongreso demokratė ir paragino viceprezidentą Mike'ą Pence'ą (Maiką Pensą) bei šalies administraciją inicijuoti JAV konstitucijos 25-ąja pataisa numatytą procedūrą, kad prezidentas būtų nušalintas kaip nesugebantis eiti pareigų.

Šis raginimas nuskambėjo kitą dieną po Vašingtone įtūžusių D. Trumpo šalininkų surengto Kapitolijaus šturmo, kai prezidentas juos paragino pareikalauti atšaukti lapkritį įvykusių rinkimų rezultatus, valstybės vadovo nepagrįstai vadinamus suklastotais.

Konstitucijos 25-oji pataisa numato, kad kabinetas balsų dauguma gali pašalinti iš posto prezidentą, pripažintą nesugebančiu eiti pareigų. Jeigu ši procedūra nebus inicijuota, Kongresas yra pasiruošęs pradėti apkaltos procesą, perspėjo N. Pelosi.

„Nemanau, kad viceprezidento atsakymo reikės ilgai laukti“, – sakė N. Pelosi ir pridūrė, kad kartu su Senato demokratų daugumos lyderiu Chucku Schumeru (Čaku Šumeru) „davė žinią, jog esame tuo suinteresuoti – taigi, pamatysime, ką jie atsakys. Tačiau jie turi į tai atsakyti.“

Atstovų Rūmų pirmininkė tiesiogiai kaltino D. Trumpą dėl „mėginimo surengti perversmą“ ir pareiškė, kad prezidentas „kurstė ginkluotą maištą prieš Ameriką“.

„Riba buvo peržengta taip smarkiai, kad šiam prezidentui jokiu būdu neturėtų būti leista priimti jokių sprendimų, kurstyti savo „trampininkų“ pajėgų. Kas toliau? Kas nutiks šiandien? – klausė ji. – Tikrai žinome, kad tai privalo būti suvaldyta.“

N. Pelosi gyrė kai kuriuos „narsius“ respublikonus, pagaliau išdrįsusius pasisakyti prieš D. Trumpą.

Tačiau kylant klausimų dėl saugumo tarnybų nesugebėjimo užkirsti kelio trečiadienį prasiveržusiam smurtui, Atstovų Rūmų pirmininkė ypatingą dėmesį skyrė gynybos sekretoriaus pareigas einančiam Christopheriui Milleriui (Kristoferiui Mileriui). N. Pelosi sakė, kad „jis neabejotinai turi atsakyti, kur vakar buvo Nacionalinė gvardija“.

Demokratė pridūrė, kad D. Trumpas yra Rusijos prezidento Vladimiro Putino „tobulas įrankis“.

Pasak N. Pelosi, nepakanka tiesiog laukti, kol sausio 20-ąją D. Trumpo kadencija pasibaigs. „Per ateinančias 13 dienų šis pavojingas žmogus gali padaryti tolesnės žalos mūsų šaliai“, – pabrėžė ji.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

Isvada

Ar ne geriau tai senelei butu proanukius priziureti?

Stebėtojas

Šaunuolė N.Pelosi.Vykit tą ryžą teroristų ir Kapitolijaus daužytojų ir niokotojų įkvėpėją iš Baltųjų rūmų! Ir kuo greičiau - tuo geriau Amerikai ir visam pasauliui!

is sitos bobutes matyti

Kaip senatve pasityciojo is zmogaus.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS