JAV Atstovų Rūmų pirmininkė pavadino J. Bideną išrinktuoju prezidentu | Diena.lt

JAV ATSTOVŲ RŪMŲ PIRMININKĖ PAVADINO J. BIDENĄ IŠRINKTUOJU PREZIDENTU

JAV Atstovų Rūmų pirmininkė Nancy Pelosi (Nensi Pelouzi) penktadienį pavadino demokratų kandidatą Joe Bideną (Džo Baideną) „išrinktuoju prezidentu“, šiam išsiveržus į priekį keliose svarbiose valstijose, tęsiančiose balsų skaičiavimą.

„Šįryt paaiškėjo, kad Bideno ir [Kamalos] Harris (Kamalos Haris) kandidatų sąrašas laimės Baltuosius rūmus“, – žurnalistams sakė N. Pelosi, J. Bidenui aplenkus prezidentą Donaldą Trumpą (Donaldą Trampą) nugalėtoją galinčioje nulemti Pensilvanijos valstijoje.

„Išrinktasis prezidentas Bidenas turi tvirtą mandatą vadovauti“, – pridūrė ji.

Tai „laiminga diena mūsų šaliai: Joe Bidenas yra vienytojas, nes jis yra pasiryžęs suburti žmones“, pabrėžė N. Pelosi.

Pergalės 20 rinkikų balsų turinčioje Pensilvanijoje J. Bidenui užtektų, kad surinktų daugiau nei 270 balsų, kuriuos reikia užsitikrinti norint laimėti prezidento postą.

Demokratų kandidatas taip pat mažyte persvara išsiveržė į priekį Džordžijoje, kuriai D. Trumpas iki vėlesnių rinkimų kampanijos etapų neskyrė daug dėmesio.

Atstovų Rūmų pirmininkė visgi nepaskelbė apie galutinę J. Bideno pergalę, bet pareiškė mananti, kad buvęs viceprezidentas ir jo kandidatė į viceprezidentes K. Harris triumfuos.

Po antradienį įvykusių įtemptų rinkimų pirma laiko paskelbęs apie savo pergalę D. Trumpas yra padaręs nepagrįstų pareiškimų apie sukčiavimą per rinkimus, taip pat ragino sustabdyti balsų skaičiavimą.

Nepaisant gero J. Bideno pasirodymo, prognozuojama, kad demokratai praras kelias vietas Atstovų Rūmuose – partijai tai būtų didelis nusivylimas, nes ji tikėjosi išplėsti savo daugumą.

N. Pelosi nesureikšmino mandatų praradimo scenarijaus, bet pažymėjo, kad per 2022 metais vyksiančius rinkimus „teks labiau pakovoti“, jei Baltuosiuose rūmuose nebebus D. Trumpo.

Jungtinėse Valstijose prezidento partija beveik visuomet praranda vietų Kongrese per kadencijos vidurio rinkimus.

Rašyti komentarą
Komentarai (6)

Siu metu

prezidento rinkimai yra Amerikos geda simtmeciui i prieki.Cia diskutuoti niera ka.

matosi , kai JI n e s u v o k i a ką kalba,

tai diktuoja jos AMŽIUS,-tokie g e b a reikšti tik NORUS,- t o k i e m s įžvelgti realybę yra per sunki misija, jie t u r ė t ų patylėti , kad išsaugoti turėtą autoritetą.---Tokių NUKARŠUSIŲ- nesiorentuojančių politinių š n e k o r i ų yra ir Lietuvoje, kurių a u t o r i t e t u naudojasi DEŠINIEJI

KAS ČIA NUOSTABAUS?...

Lietuvos ir Lenkijos "galingieji" Cichanovskaja irgi pripažino Baltarusijos Prezidente...Beliko Dūdai ir Nausėdai paskelbti Pasauliui, kad JAV rinkimai suklastoti ir pareikalauti NAUJŲ RINKIMŲ...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS