JAV išrinktosios viceprezidentės K. Harris personalo vadove taps T. Flournoy | Diena.lt

JAV IŠRINKTOSIOS VICEPREZIDENTĖS K. HARRIS PERSONALO VADOVE TAPS T. FLOURNOY

Jungtinių Valstijų išrinktosios viceprezidentės Kamalos Harris (Kamalos Haris) personalo vadove taps Tina Flournoy (Tina Flurnoi), veteranė demokratų strategė ir Clintonų (Klintonų) patarėja, ketvirtadienį paskelbė pereinamojo laikotarpio komanda.

T. Flournoy papildys juodaodžių moterų patarėjų komandą. Jamaikietiškų ir indiškų šaknų turinti K. Harris yra pirmoji JAV moteris, tapsianti viceprezidente. T. Flournoy prisijungs prie Ashley Etienne (Ešli Etjen) ir Symone Sanders (Simon Sanders), atitinkamai eisiančių K. Harris ryšių su visuomene direktorės bei jos vyriausiosios atstovės pareigas.

T. Flournoy nuo 2013 metų dirbo buvusio prezidento Billo Clintono (Bilo Klintono) personalo vadove. Vėliau užėmė aukšto rango postus Demokratų nacionaliniame komitete, buvusio viceprezidento Alo Gore'o (Elo Goro) ir buvusios valstybės sekretorės Hillary Clinton (Hilari Klinton) prezidento rinkimų kampanijose, taip pat Amerikos mokytojų federacijoje.

K. Harris taip pat paskelbė, kad Rohini Kosoglu taps jos patarėja nacionalinės politikos klausimais, o Nancy McEldowney (Nensi Makeldauni) – patarėja nacionalinio saugumo klausimais. R. Kosoglu dirbo vyriausiąja K. Harris patarėja per visuotinių rinkimų kampaniją, o buvusi JAV ambasadorė Bulgarijai N. McEldowney turi daugiau nei 30 metų patirtį užimant su diplomatine tarnyba ir užsienio reikalais susijusius postus.

„Šios dienos paskirtieji dirbs drauge su kitais mano komandos nariais, kad suvaldytų šį virusą, atsakingai atvertų mūsų ekonomiką ir užtikrintų, kad būtų... atkurtas bei sustiprintas mūsų šalies lyderiavimas visame pasaulyje“, – sakoma K. Harris pareiškime.

Buvę T. Flournoy kolegos ją apibūdina kaip ryžtingą ir pragmatišką politikę. Nuo 2007 iki 2015 metų buvęs B. Clintono atstovas spaudai Mattas McKenna (Metas Makena) atkreipė dėmesį į K. Harris pasirinktos kandidatės istorinę svarbą ir patikino, kad T. Flournoy meistriškai susitvarkys su reikalavimais.

Po to, kai Joe Bidenas (Džo Baidenas) laimėjo lapkritį vykusius prezidento rinkimus, K. Harris su J. Bidenu reguliariai dalyvauja spaudos konferencijose ir pasisako ekonomikos bei sveikatos apsaugos klausimais. Pereinamojo laikotarpio komanda dar nepaskelbė, ar tam tikroms problemoms ir iniciatyvoms bus skiriamas ypatingas dėmesys.

T. Flournoy anksčiau nėra dirbusi su K. Harris. Tačiau kita buvusi B. Clintono patarėja ir artima T. Flournoy draugė padeda K. Harris renkant komandą. Kol kas neaišku, ar prie jos prisijungs kas nors iš buvusių K. Harris darbuotojų ar ilgamečių patarėjų politikos klausimais Senate.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Skaitytojas

Good news!

SUSIJUSIOS NAUJIENOS