JAV Kongresas pasiruošęs išrinkti prezidentą ginčijamų balsavimo rezultatų atveju | Diena.lt

JAV KONGRESAS PASIRUOŠĘS IŠRINKTI PREZIDENTĄ GINČIJAMŲ BALSAVIMO REZULTATŲ ATVEJU

JAV Atstovų Rūmų pirmininkė demokratė Nancy Pelosi pirmadienį pareiškė, kad Kongresas pasirengęs scenarijui, kai įstatymų leidėjams gali tekti nuspręsti dėl prezidento rinkimų nugalėtojo.

„Suprantame, kas yra įstatymas bei Kongreso ir ypač Atstovų Rūmų viršenybė, kai kalbama apie balsų skaičiavimą“, – sakė N. Pelosi interviu radijui NPR.  

„Jau seniai esame pasiruošę, nes matome prezidento neatsakingumą, jo nepagarbą Konstitucijai, mūsų demokratijai, mūsų rinkimų sąžiningumui. Taigi, esame pasirengę“, – kalbėjo ji.  

Atstovų Rūmų pirmininkė taip pat išreiškė viltį, jog įtikinama Demokratų partijos kandidato Joe Bideno pergalė „išsklaidys bet kokias prielaidas“, kad jis nebus inauguruotas sausio 20 dieną.   

Kad būtų išrinktas prezidentu ar viceprezidentu, kandidatas turi užsitikrinti absoliučios daugumos rinkikų, deleguojamų valstijų ir Kolumbijos apygardos, palaikymą. Jei nė vienam iš kandidatų nepasiseka to padaryti, pagal 1804 metais priimtą JAV Konstitucijos 12-ąją pataisą rinkimų teisė pereina Atstovų Rūmams.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS