JAV leista pradėti naudoti „Moderna“ ir „Pfizer“ vakcinas nuo COVID-19 mažiausiems vaikams | Diena.lt

JAV LEISTA PRADĖTI NAUDOTI „MODERNA“ IR „PFIZER“ VAKCINAS NUO COVID-19 MAŽIAUSIEMS VAIKAMS

  • 7

JAV sveikatos institucijos šeštadienį išdavė galutinius leidimus naudoti „Pfizer“ ir „Moderna“ vakcinas nuo COVID-19, skirtas penkerių metų ir jaunesniems vaikams, o prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) pasveikino šį sprendimą kaip „labai svarbų žingsnį“ stabdant viruso plitimą.

Jungtinės Valstijos tapo pirmąja šalimi, leidusia iRNR technologijos pagrindu sukurtomis vakcinomis skiepyti vaikus nuo šešių mėnesių amžiaus.

JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA) penktadienį suteikė leidimą nepaprastosios padėties sąlygomis skiepyti nuo COVID-19 mažiausius vaikus – daugumoje šalių paskutinę amžiaus grupę, dar laukiančią imunizacijos.

Visgi dar reikėjo sulaukti JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centrų (CDC) – svarbiausios šalies visuomenės sveikatos agentūros – patvirtinimo, kuris buvo išduotas šeštadienį.

„Žinome, kad milijonai tėvų ir globėjų nori paskiepyti savo mažus vaikus, o šiandienos sprendimas suteikia galimybę jiems tai padaryti“ – sakoma šeštadienį paskelbtame CDC direktorės Rochelle Walensky (Rošel Valenski) pranešime.

FDA uždegus žalią šviesą, JAV vyriausybė pradėjo platinti milijonus vakcinos dozių visoje šalyje.

J. Bidenas pažadėjo, kad tėvai galės jau kitą savaitę pradėti planuoti apsilankymus pas specialistus ir pasirūpinti, kad jų mažyliai būtų paskiepyti ligoninėse, klinikose, vaistinėse ar gydytojų kabinetuose.

Šeštadienio pareiškime jis vakcinas apibūdino kaip „saugias (ir) labai veiksmingas“ bei pareiškė, kad „ši diena tėvams visoje šalyje yra džiugi palengvėjimo diena“.

Artimiausiomis savaitėmis, kai bus išsiųsta dar daugiau dozių, „kiekvienas tėvas ir motina, norintys, kad jų vaikai būtų paskiepyti, galės tuo pasirūpinti“, pažymėjo prezidentas.

Vaikai nuo šešių mėnesių iki penkerių metų amžiaus bus skiepijami dviem sumažintomis 25 mikrogramų vakcinos „Moderna“ dozėmis (tai pusė dozės, skiriamos vaikams nuo 6 iki 11 metų, ir ketvirtadalis dozės, skiriamos 12 metų ir vyresniems vaikams). Tarp skiepijimų turės praeiti mėnuo.

„Pfizer“ ir „BioNTech“ sukurta vakcina galės būti skiepijami vaikai nuo šešių mėnesių iki ketverių metų. Jie bus skiepijami 3 mikrogramų dozėmis – tai sudaro vieną dešimtąją suaugusiųjų dozės.

Šia vakcina vaikai bus skiepijami tris kartus – tarp pirmos ir antros dozių numatomas dviejų–trijų savaičių tarpas, o trečiąja doze bus skiepijama po aštuonių savaičių.

Paskiepijus vaikus „Pfizer“ vakcina, visiška apsauga susidarys tik po kelių mėnesių.

Visgi jos šalutinis poveikis tyrimų metu pasirodė ne toks rimtas nei sukeltas „Moderna“ vakcinos.

Maždaug ketvirtadalis mažų vaikų, kurie buvo paskiepyti vakcina „Moderna“, karščiavo, ypač po antrosios dozės, tačiau paprastai ši būklė tęsėsi ne ilgiau kaip vieną dieną.

Naująsias vakcinas JAV galės gauti apie 20 mln. vaikų.

Nors vaikai paprastai yra mažiau pažeidžiami COVID-19, Jungtinėse Valstijose nuo viruso mirė apie 480 šiai jauniausiai amžiaus grupei priskiriamų vaikų.

Nerimą kelia ir vadinamasis ilgas COVID-19 sukeliamas kelių sistemų uždegiminis sindromas – reta, bet rimta povirusinė būklė.

„Pfizer“ pranešė, kad liepos pradžioje tikisi pateikti paraišką Europos vaistų agentūrai (EVA) dėl leidimo skiepyti jauniausios amžiaus grupės vaikus.

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

J.

Skubėjo nepalaukę naujos partijos slaptų Pfizer dokumentų apie šalutinius poveikius paviešinimo.

Tikiuosi tėveliai bus protingi ir neleis nuodų vaikams!!!!

Slikstynes

Isigimeliai jau ir prie najagimiu prisikase
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS