JAV patvirtino papildomą 200 mln. dolerių saugumo pagalbą Ukrainai | Diena.lt

JAV PATVIRTINO PAPILDOMĄ 200 MLN. DOLERIŲ SAUGUMO PAGALBĄ UKRAINAI

Jungtinės Valstijos trečiadienį patvirtino leidusios skirti papildomą 200 mln. dolerių (175,9 mln. eurų) saugumo pagalbą Ukrainai, susiduriančiai su Rusijos invazijos grėsme.

Prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) administracija „praėjusį mėnesį pritarė 200 mln. dolerių papildomos gynybinės saugumo pagalbos suteikimui mūsų partneriams ukrainiečiams“, sakė JAV aukšto rango pareigūnas, kalbėjęs valstybės sekretoriui Antony Blinkenui (Entoniui Blinkenui) lankantis Kijeve.

„Kaip esame sakę, mes įsipareigoję dėl Ukrainos suverenumo bei teritorinio vientisumo ir toliau teiksime Ukrainai jai reikalingą paramą“, – sakė pareigūnas, nesutikę skelbti savo pavardės.

Prieš tai, kai Rusija praėjusių metų pabaigoje prie Ukrainos sienos sutelkė dideles pajėgas, J. Bideno administracija Ukrainai buvo suteikusi 450 mln. dolerių (395,9 mln. eurų) vertės karinės pagalbos.

J. Bidenas pritarė naujam finansavimui pagal skubiems atvejams, kai šalys atsiduria pavojuje, galiojančią tvarką. Apie naują finansavimą anksčiau skelbė žiniasklaida, bet viešai jis nebuvo patvirtintas.

Minėtas pareigūnas nenurodė naujo pagalbos paketo elementų.

J. Bideno administracija ne kartą sakė, kad yra pasirengusi suteikti Ukrainai karinę pagalbą. Tai žymi JAV, anksčiau vengdavusių supykdyti Rusiją, dešimtmetį vykdyto poslinkio kulminaciją.

Valdant ankstesniam JAV prezidentui Donaldui Trumpui (Donaldui Trampui) saugumo pagalba Ukrainai visai dėl kitos priežasties tapo kontroversiška. D. Trumpas prieš JAV 2020 metų prezidento rinkimus buvo sulaikęs šią pagalbą ir spaudė Ukrainos prezidentą Volodymyrą Zelenskį iškasti kompromituojančios medžiagos apie J. Bideną.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

o

kokia dar pagalba? nebent gaubicomis kuriomis kremliaus nepasieks ir kokiu velniu ten lenda gal bido sunelis ten ka paliko nupirkes uz zydeliu pinigus zemes o dabar nezino ka daryt juk ten slavai ir jiems zydu kaip ir mums nereikia visokiu zele zing ir kt beri dusan palikuoniu iki dzerzinkomisaru atgijanciu hazaraltajaus priekalniese su nauju inirsiu provokuojanciu mus ulgavalarezus naujoms provokacijoms kaip kazahu oligarho genocidas kuri numalsino rusai tik ??? ar putka to norejo ? vargiai tai ir janukovic panasiai buvo ir lavrovui geriau patylet======

SUSIJUSIOS NAUJIENOS