JAV teisingumo departamentas rimtai svarstė D. Trumpo apkaltos galimybę | Diena.lt

JAV TEISINGUMO DEPARTAMENTAS RIMTAI SVARSTĖ D. TRUMPO APKALTOS GALIMYBĘ

JAV teisingumo departamentas rimtai diskutavo dėl apkaltos prezidentui Donaldui Trumpui. Tai amerikiečių stočiai CBS pareiškė buvęs Federalinio tyrimų biuro (FTB) vado pavaduotojas Andrew McCabe'as. Interviu ištraukas cituoja „New York Times“. Tokių svarstymų dingstis esą buvo D. Trumpo sprendimas 2017 metų gegužę atleisti FTB vadovą Jamesą Comey'į.

A. McCabe'as teigė, kad dieną po J. Comey'io atleidimo jis pats kalbėjęs su D. Trumpu. Jis buvo sunerimęs, kad prezidentas atleis ir jį, pasakojo A. McCabe'as. Jis būgštavęs, kad tokiu atveju tyrimas dėl Rusijos įtakos prezidento rinkimams būtų labai greitai užgniaužtas, „nepaliekant pėdsakų“.

Anot A. McCabe'o, Teisingumo departamentas diskutavo, ar D. Trumpui gali būti inicijuojama apkalta pagal konstitucijos 25-ąja pataisą. Ši teigia, kad prezidentas gali būti nušalintas, jei jo sveikatos būklė neleidžia jam eiti pareigų. Tam būtų reikalingas viceprezidento ir daugumos kabineto narių pritarimas.

Pirmosios dienos po J. Comey'io atleidimo, pasak A. McCabe'o, pirmiausiai Teisingumo departamente buvo labai chaotiškos, sakė CBS žurnalistas Scottas Pelley'is. Esą buvo keliami klausimai: „Ar J. Comey'is atleistas, kad būtų sutrukdyta Rusijos tyrimui?“ Šis žurnalistas kalbino A. McCabe'ą. Visas interviu turėtų būti parodytas sekmadienį.

D. Trumpą A. McCabe'o kaltinimai suerzino. A. McCabe'as dedasi „vargšu, mažu angelu“, tačiau iš tikrųjų jis vaidino didelį vaidmenį padedant Hillary Clinton, rašė prezidentas tviteryje. H. Clinton rinkimuose buvo D. Trumpo varžovė.

Kitoje tviterio žinutėje D. Trumpas apkaltino A. McCabe'o žmoną gavus iš H. Clinton daug pinigų. Pats A. McCabe'as esą buvo slaptus dalykus pliurpusio J. Comey'io marionetė. “ A. McCabe'as yra gėda FTB ir gėda mūsų šaliai“, – rašė D. Trumpas.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

...

Na... negrui nepavyko JAV suskaldyt, tai dabar tai pavesta Neilgam.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS