JAV žiniasklaida: liberalių pažiūrų AT teisėjas S. Breyeris ketina trauktis iš pareigų | Diena.lt

JAV ŽINIASKLAIDA: LIBERALIŲ PAŽIŪRŲ AT TEISĖJAS S. BREYERIS KETINA TRAUKTIS IŠ PAREIGŲ

Stephenas Breyeris (Stivenas Brejeris), vienas iš trijų JAV Aukščiausiojo Teismo liberalių pažiūrų teisėjų, birželį planuoja trauktis iš pareigų, trečiadienį pranešė televizijos NBC ir CNN.

Beveik tris dešimtmečius Aukščiausiajame Teisme dirbusio S. Breyerio pasitraukimas atvers kelią prezidentui Joe Bidenui (Džo Baidenui) iškelti pirmą kandidatūrą į AT teisėjus; ten šiuo metu dirba šeši konservatyvių ir trys liberalių pažiūrų teisėjai.

Pagal JAV konstituciją, kandidatus į Aukščiausiojo Teismo teisėjus iškelia prezidentas, bet jų kandidatūras patvirtina arba atmeta Senatas. Šiuo metu jį kontroliuoja J. Bideno demokratai.

AT teisėjai šias pareigas eina visą gyvenimą, nebent pasitraukia savo noru. J. Bidenas yra žadėjęs į teisėjus pasiūlyti juodaodę moterį, jei AT atsilaisvintų vieta.

83-ejų S. Breyeris yra vyriausias JAV Aukščiausiojo Teismo teisėjas. 1994 metais jo kandidatūrą pasiūlė tuometinis prezidentas demokratas Billas Clintonas (Bilas KIintonas).

Senatas patvirtino tris J. Bideno pirmtako Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) pasiūlytus kandidatus į AT teisėjus. Jam prezidentaujant, devynis narius turinčioje institucijoje įsitvirtino konservatorių dauguma.

Leidinys „The New York Times“ pranešė, kad S. Breyeris apie savo sprendimą trauktis oficialiai paskelbs ketvirtadienį per vieną renginį Baltuosiuose rūmuose, kur dalyvaus ir J. Bidenas.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Ožislovas

O Lietuvai koks skirtumas ? Tegul traukiasi kur jis nori. Poch....

SUSIJUSIOS NAUJIENOS