Jeruzalėje stačiatikiai mini Didįjį penktadienį | Diena.lt

JERUZALĖJE STAČIATIKIAI MINI DIDĮJĮ PENKTADIENĮ

  • 2

Iš viso pasaulio suvažiavę stačiatikiai minėjo Jėzaus Kristaus nukryžiavimą Jeruzalėje, dalyvaudami tradicinėje Didžiojo penktadienio procesijoje, vykusioje tose pačiose gatvėse, kuriomis, kaip tikima, Jėzus buvo vedamas nukryžiuoti.

Tūkstančiai maldininkų, daugelis nešini mediniais kryžiais, o mažiausiai vienas galvą pasipuošęs erškėčių vainiku, ėjo sustodami prie visų 14 Kryžiaus kelio stočių, iš kurių kiekviena susijusi su kokiu nors įvykiu Jėzaus paskutinėje kelionėje.

Prie senamiestyje esančio Sopulingojo kelio (Via Dolorosa) budėjo ginkluoti Izraelio policijos pareigūnai.

Eisenos kulminacija – paskutinės stotys Kristaus Kapo bažnyčioje, Izraelio okupuotoje Jeruzalės dalyje. Krikščionys tiki, kad ji yra pastatyta Jėzaus nukryžiavimo vietoje, kur jis buvo palaidotas prieš savo prisikėlimą Velykų sekmadienį.

Vakarų krikščionių maldininkų procesija tuo pačiu keliu ėjo praėjusį penktadienį.

Vakarų krikščionys laikosi Grigaliaus kalendoriaus, o Rytų ortodoksai – Julijaus kalendoriaus, todėl jų Velykos dažnai būna skirtingu laiku.

Dauguma Šventojoje Žemėje gyvenančių krikščionių yra stačiatikiai, tačiau paprastai jų šiose procesijose nebūna daug.

GALERIJA

  • Jeruzalėje stačiatikiai mini Didįjį penktadienį
Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Anonimas

norisi pasakyti :Viespatie ! [jei TU esi!] jei esi visazinantis ,galingas ,visamatantis ?! sunaikink religiniu fanatiku protus;;tik per religiniu pasaku buvima vyksta karai ,..apshviesk zmonems prota ,kad jie apsidairytu --JAU xx1 amzius ir jeigu yra kokia GALINGA esybe,,tai tikrai biaurisi fanatiku kvailumu

TvartelioZinios

Vieni psichai baige savo vemalu , kiti psichai pradeda...ZIAURU

SUSIJUSIOS NAUJIENOS