JK: ES „be reikalo apsunkina“ derybas dėl „Brexito“ | Diena.lt

JK: ES „BE REIKALO APSUNKINA“ DERYBAS DĖL „BREXITO“

Didžioji Britanija penktadienį apkaltino Europos Sąjungą (ES) pažangos stabdymu „Brexito“ derybose dėl prekybos sandorio, nutrūkus septintam derybų etapui.

 
 
div class="mreklama">
div class="mreklama">
div class="mreklama">
div class="mreklama">
div class="mreklama"> div class="mreklama"> div class="mreklama"> div class="mreklama"> div class="mreklama"> div class="mreklama"> div class="mreklama"> div class="mreklama"> div class="mreklama"> div class="mreklama"> div class="mreklama"> div class="mreklama"> div class="mreklama"> a id="linktocon" href="https://cbet.lt/casino">
div class="mreklama"> class="mreklama">
Vyriausiasis derybininkas Davidas Frostas sakė, kad Briuselio reikalavimas, jog Londonas sutiktų su ES valstybės pagalbos ir žvejybos politika prieš pradedant derybas dėl kitų klausimų, „be reikalo apsunkina galimybę padaryti pažangą“.
 
Didžioji Britanija sausį išstojo iš ES, praėjus beveik ketveriems metams po referendumo, įtvirtinusio šalies pusamžio trukmės narystės bloke pabaigą.
 
Tačiau šalis iki šių metų pabaigos išlieka suvaržyta ES taisyklių, abiem pusėms vedant derybas dėl dvišalių ateities santykių.
 
D. Frostas pakartojo, kad, jo manymu, susitarimą pasiekti įmanoma ir tai yra pagrindinis Didžiosios Britanijos siekis, tačiau perspėjo: „Akivaizdu, kad tai pasiekti nebus lengva.“
Naujausias derybų etapas buvo „naudingas, tačiau padaryta tik nedidelė pažanga“, pridūrė jis, pažymėdamas, kad ir toliau nepavyksta išspręsti klausimų, susijusių su konkurencija ir žvejyba.

„ES toliau reikalauja, kad mes ne tik pritartume ES valstybės pagalbos ir žvejybos taisyklėms, tačiau taip pat nori, kad dėl šių klausimų būtų susiderėta prieš imantis tolesnių svarbių darbų kitais derybų klausimais, pavyzdžiui, teisiniais tekstais“, – pranešime teigė jis.

„Tai be reikalo apsunkina galimybę padaryti pažangą“, – pridūrė derybininkas.

Abiem pusėms lieka vis mažiau laiko pasiekti susitarimą, atsižvelgiant į tai, kad sandorį ir teisinius tekstus dar turės atidžiai peržiūrėti valstybės narės ir juos turės ratifikuoti Europos Parlamentas.

Kitas derybų etapas turėtų įvykti Londone rugsėjo 7 dieną prasidėsiančią savaitę. JK pareigūnai norėtų, kad sandoris būtų sudarytas iki spalio 15-16 dienomis vyksiančio ES viršūnių susitikimo.
Gairės: Didžioji Britanija, Davidas Frostas, ES, Brexit
Rašyti komentarą
Komentarai (1)

reikejo

ne begti is ES o panaikint monarchija kuri ir diktuoja nurodymus nes patys galvos neturite?...

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

131-oji karo Ukrainoje diena

131-oji karo Ukrainoje diena

G. Nausėda – JAV lietuvių šokių šventėje

G. Nausėda – JAV lietuvių šokių šventėje

130-oji karo Ukrainoje diena

130-oji karo Ukrainoje diena

Pirmojo „Pride“ parado Londone 50-osios metinės

Pirmojo „Pride“ parado Londone 50-osios metinės

"Audros" festivalis Ąžuolyne

"Audros" festivalis Ąžuolyne