JK ketina pateikti kaltinimus bulgarams: įtariami šnipinėjimu Rusijai | Diena.lt

JK KETINA PATEIKTI KALTINIMUS BULGARAMS: ĮTARIAMI ŠNIPINĖJIMU RUSIJAI

  • 0

Penkiems Bulgarijos piliečiams, įtariamiems šnipinėjimu Rusijai, bus pateikti kaltinimai dėl sąmokslo vykdant šnipinėjimą, ketvirtadienį pranešė Jungtinės Karalystės karališkoji prokuratūra.

JK prokuratūra nurodė, kad trims vyrams ir dviem moterims bus pateikti kaltinimai dėl sąmokslo renkant informaciją, kuri galėjo būti tiesiogiai ar netiesiogiai naudinga Maskvai, siekiančiai pakenkti valstybės saugumui ir jos interesams.

Penki asmenys – 45-erių Orlinas Roussevas (Orlinas Rusevas), 41-erių Bizeris Dzhambazovas (Bizeris Džambazovas), 31-erių Katrina Ivanova, 31-erių Ivanas Stoyanovas (Ivanas Stojanovas) ir 29-erių Vania Gaberova – kaltinami tuo, kad nuo 2020 metų rugpjūčio iki šių metų vasario rengė sąmokslą rinkdami informaciją, kuri tiesiogiai ar netiesiogiai galėtų būti naudinga Maskvai.

O. Roussevas gyveno rytinėje JK dalyje, o kiti – Londono apylinkėse.

Šių metų pradžioje visus juos sulaikė kovos su terorizmu detektyvai, įtarę juos nusikaltimu pagal Valstybės paslapčių įstatymą.

O. Roussevas, B. Dzhambazovas ir K. Ivanova vasario viduryje stojo prieš Londono centrinį teismą, kuriame buvo apkaltinti suklastotų tapatybės dokumentų laikymu turint neteisėtų ketinimų.

Liepą prokurorai pareiškė, kad jie turėjo 34 tapatybės dokumentus, iš kurių dalis, kaip įtariama, buvo suklastoti, išduotus JK, Bulgarijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Ispanijoje, Kroatijoje, Slovėnijoje, Graikijoje ir Čekijoje.

Penki įtariamieji antradienį turėtų stoti prieš Londono Vestminsterio magistratų teismą.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS