„JT žmogaus teisių vadovas Volkeris Turkas ragina nedelsiant sustabdyti visų Afganistano pabėgėlių ir prieglobsčio prašytojų prievartinį grąžinimą, ypač tų, kuriems gresia persekiojimas, savavališkas sulaikymas ar kankinimai grįžus“, – Ženevoje žurnalistams sakė JT teisių biuro atstovė spaudai Ravina Shamdasani.
Vokietija penktadienį deportavo dešimtis Afganistano piliečių į jų tėvynę – tai jau antras kartas po to, kai į valdžią sugrįžo Talibanas, ir pirmas, kai Berlyne pradėjo dirbti nauja vyriausybė, žadanti griežčiau spręsti migracijos problemą.
Vidaus reikalų ministerija pranešė, kad penktadienio rytą išskrido lėktuvas su 81 afganistaniečiu, visi jie – vyrai, anksčiau patekę į teisėsaugos institucijų akiratį.
Pareiškime ji nurodė, kad deportacija buvo įvykdyta padedant Katarui, ir teigė, kad vyriausybė siekia ateityje deportuoti daugiau žmonių į Afganistaną.
Daugiau nei prieš 10 mėnesių ankstesnė Vokietijos vyriausybė deportavo Afganistano piliečius į jų tėvynę pirmą kartą po to, kai 2021 metais į valdžią grįžo Talibanas. Tuometinis kancleris Olafas Scholzas (Olafas Šolcas) pažadėjo paspartinti prieglobsčio prašytojų deportavimą.
Naujasis kancleris Friedrichas Merzas griežtesnę migracijos politiką paskelbė pagrindiniu savo kampanijos prieš vasarį vykusius rinkimus akcentu.
Vos pradėjusi darbą gegužės pradžioje, vyriausybė pasienyje dislokavo daugiau policijos ir pareiškė, kad kai kurie prieglobsčio prašytojai, bandantys patekti į didžiausią Europos ekonomiką, bus nepriimti. Ji taip pat sustabdė daugelio migrantų šeimų susijungimą.
Naujausi komentarai