JT vadovas: žmonija tapo masinio išnykimo ginklu | Diena.lt

JT VADOVAS: ŽMONIJA TAPO MASINIO IŠNYKIMO GINKLU

Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas (Antoniju Guterišas) antradienį pažėrė kaltinimų tarptautinėms korporacijoms dėl to, kad jos pasaulio ekosistemas paverčia „pelno žaisliukais“, ir perspėjo, kad nesugebėjimas pakeisti krypties gali sukelti katastrofiškų padarinių.

„Dėl mūsų begalinio apetito nekontroliuojamam ir nevienodam ekonomikos augimui žmonija tapo masinio išnykimo ginklu“, – sakė jis prieš Monrealyje vykstančias derybas dėl biologinės įvairovės.

Nuo 2017 metų, kai pradėjo eiti pareigas, buvęs Portugalijos ministras pirmininkas A. Guterresas klimato kaitą paskelbė savo svarbiausiu klausimu.

Jo audringi pasisakymai per iškilmingą COP15 susitikimo atidarymą atskleidė, kad jam taip pat artima nykstančių planetos augalų ir gyvūnų padėtis – tarpusavyje susijusi krizė.

Prieš jam pakylant į tribūną, maždaug pustuzinio čiabuvių protestuotojų grupė nutraukė Kanados premjero Justino Trudeau (Džastino Triudo), kuris renginį organizuoja kartu su Kinija, kalbą.

Jie mojavo plakatu su užrašais „Vietinių gyventojų genocidas = Ekocidas“ ir „Kad išsaugotumėte biologinę įvairovę, nustokite puldinėti mūsų žemę“ ir kelias minutes skandavo, kol buvo išlydėti, sulaukdami plojimų.

„Kaip matote, Kanada yra laisvos saviraiškos vieta, kur asmenys ir bendruomenės gali atvirai ir tvirtai reikšti savo nuomonę, todėl dėkojame jiems už tai, kad pasidalijo savo požiūriais“, – komentavo J. Trudeau.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

ČIA NE ŽMONIJA KALTA...

Po antro pasaulinio karo to siekia viena - AMERIKOS TERORISTINĖ-BANDITINĖ VALSTYBĖ. Paskaičiuokite - kiek ji, vien tik po antro pasaulinio karo, praliejo kraujo visuose žemynuose!!! O pradžia buvo - indėnų išnaikinimas...Šiandien prisikasė iki Europos. Ukrainoje kraujas liejamas tik tų banditų dėka.

tik

sie jt negrai nezino ka mala kad populiacija naikina tie kurie ir iremino jus paloimui o po to visi sie klonai bus nurasyti kartu su populiacija tik D ? ar jie patys isliks ???===

SUSIJUSIOS NAUJIENOS