Jungtinėje Karalystėje ieškoma braziliškosios COVID-19 atmainos nešiotojo | Diena.lt

JUNGTINĖJE KARALYSTĖJE IEŠKOMA BRAZILIŠKOSIOS COVID-19 ATMAINOS NEŠIOTOJO

Didžioji Britanija pirmadienį paprašė atsiliepti asmenį, užsikrėtusį pandeminio koronaviruso braziliškąja atmaina, ekspertams baiminantis dėl mutavusio patogeno galimo atsparumo vakcinoms.

Viešas kreipimasis paskelbtas likus savaitei iki laipsniško trečiųjų dėl koronaviruso pandemijos įvestų suvaržymų švelninimo pradžios. Karantino priemonių švelninimas priklausys nuo vakcinų pajėgumo suvaldyti pandemiją.

Brazilijos šiauriniame Manauso regione aptikta infekciją COVID-19 sukeliančio viruso mutacija Jungtinėje Karalystėje buvo nustatyta šešiems žmonėms. Vieno iš jų nepavyksta surasti, nes koronaviruso testą atlikęs asmuo nepaliko savo kontaktinių duomenų.

Pasak Susan Hopkins (Sjuzan Hopkins) iš Anglijos visuomenės sveikatos agentūros (Public Health England, PHE), manoma, kad šis asmuo testą atliko vasario 12 arba 13 dieną. Gali būti, kad testo mėginys buvo atsiųstas iš namų arba iš kurios nors vietos valdžios institucijos.

„Mes aiškinamės, iš kur galėjo būti atsiųstas šis testas ir kur nusiųstas, dirbame su pašto tarnybomis ir kurjerių tarnybomis“, – BBC radijui sakė ji.

Už vakcinas atsakingas ministras Nadhimas Zahawi (Nadhimas Zahavis) nurodė, kad vakarinėje Anglijos dalyje esančiame Pietų Glosteršyre, kur aptikti du užsikrėtimo Manauso atmainos koronaviruso atvejai, prasideda plataus masto testavimas.

„Labai labai greitai suvaldysime šios atmainos plitimą bendruomenėje, nes galime greitai nuskaityti genomo seką“, – sakė jis.

Ministras pirmininkas Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) atmetė bet kokias abejones dėl vakcinų veiksmingumo.

„Šiuo metu neturime jokio pagrindo galvoti, kad mūsų vakcinos yra neveiksmingos prieš visas šias naujas viruso atmainas“, – patikino premjeras, lankydamasis kitą savaitę kontaktinį mokymą turinčioje pradėti mokykloje.

Spragos sienose

Tačiau ekspertai perspėjo, kad, remiantis iš Brazilijos gautais duomenimis, ši viruso atmaina plinta sparčiau ir yra atsparesnė antikūnams nei Jungtinėje Karalystėje paplitusi atmaina, pasirodžiusi pietvakarinėje Kento grafystėje praėjusį rugsėjį.

„Tuo metu Manausas pranešė apie virtinę asmenų, pakartotinai užsikrėtusių šia viruso atmaina, o tai leidžia manyti, kad po pirminio užsikrėtimo susidariusio imuniteto neužtenka, kad būtų sumažėtų užsikrėtimų ir plitimas“, – sakė S. Hopkins.

„Ir tai gali daryti įtaką vakcinavimui“, – pridūrė ji.

Sausio viduryje Jungtinė Karalystė uždraudė skrydžius iš Pietų Amerikos šalių, įskaitant Braziliją, ir  po mėnesio įvedė privalomą reikalavimą karantinuotis viešbučiuose.

Du Pietų Glosteršyre patvirtinti atvejai yra iš to paties namų ūkio. Vienas iš užsikrėtusiųjų atskrido iš San Paulo per Ciurichą vasario 10 dieną – penkios dienos prieš įvedant reikalavimą privalomai atlikti karantiną viešbučiuose.

Dar trys užsikrėtusieji braziliškąja atmaina yra Škotijos gyventojai, atskridę į Aberdyną iš Brazilijos per Paryžių ir Londoną. Visiems jiems koronaviruso infekcija buvo patvirtinta, kai šie asmenys jau buvo izoliavęsi.

B. Johnsonas gynė savo vyriausybės veiksmus saugantis nuo naujų COVID-19 atmainų įvežtinių atvejų, augant kritikai dėl pavėluotai įvesto reikalavimo atvykėliams karantinuotis viešbučiuose.

„Veikėme taip greitai, kaip tik galėjome, kad tai prasidėtų“, – sakė jis.

Didžioji Britanija yra labiausiai nuo COVID-19 pandemijos nukentėjusi Europos valstybė, registravusi beveik 123 tūkst. mirčių.

Tačiau sekmadienį vyriausybė paskelbė, kad daugiau nei 20 mln. šalies gyventojų yra gavę mažiausiai po vieną vakcinos nuo koronaviruso dozę. Ši žinia teikia vilčių, kad pandemijos pabaiga jau arti, jeigu tik pavyks suvaldyti naujas koronaviruso atmainas.

Kitą pirmadienį Anglijoje mokiniai turėtų sugrįžti į mokyklų klases, per artimiausius mėnesius šaliai planuojant palaipsniui sugrįžti į normalų gyvenimą.

Vyriausybė tvirtina neketinanti keisti numatyto suvaržymų švelninimo tvarkaraščio. Buvo atkreiptas dėmesys į didesnes mokinių testavimo dėl COVID-19 apimtis, siekiant anksti nustatyti naujus užsikrėtimo atvejus, taip pat buvo pabrėžta, kad vakcinavimas labai veiksmingai mažina sergamumą.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS