Karalius Charlesas III bus karūnuotas 2023 metų gegužės 6-ąją | Diena.lt

KARALIUS CHARLESAS III BUS KARŪNUOTAS 2023 METŲ GEGUŽĖS 6-ĄJĄ

  • 0

Karaliaus Charleso III (Karolio III) karūnavimas įvyks kitų metų gegužės 6 dieną, antradienį paskelbė Bakingamo rūmai, pažadėję, kad ceremonijoje bus atspindėtos ir istorinės monarchijos tradicijos, ir jos šiuolaikinis vaidmuo.

73 metų Charlesas bus oficialiai karūnuotas Londono Vestminsterio abatijoje, vadovaujantis sena, daugiau nei 900 metų skaičiuojančia tradicija.

Taip pat bus karūnuota karaliaus 75 metų sutuoktinė, karalienė konsortė Camilla (Kamila), patvirtino rūmai.

„Karūnavimas atspindės monarcho vaidmenį dabartyje ir žvelgs į ateitį, o kartu bus paženklintas senomis tradicijomis bei iškilmingumu“, – sakoma trumpame karališkųjų pareigūnų pareiškime.

Itin lauktas ir spėlionių lydėtas datos patvirtinimas įvyko praėjus tik kiek daugiau nei mėnesiui po Charleso motinos karalienės Elizabeth II (Elžbietos II) mirties.

Rugsėjo 8 dieną mirus karalienei, Charlesas iškart pelnė karaliaus statusą. Jis taip pat perėmė 14 Tautų Sandraugos valstybių – įskaitant Australiją, Kanadą ir Naująją Zelandiją – valstybės vadovo pareigas.

Britų karalienė mirė eidama 97-uosius savo Balmoralo dvare Škotijoje. Ji soste išbuvo rekordiškai ilgai – 70 metų.

Ceremonija

Britanijos monarchų karūnavimas yra ne tik iškilminga religinė apeiga, bet ir proga švęsti.

Ceremonijos metu Charlesas III bus „pateptas, palaimintas ir pašventintas“ Kenterberio arkivyskupo – šį rangą, aukščiausią Anglijos bažnyčioje, turintys dvasininkai monarchus karūnuoja nuo 1066 metų.

Šiuo metu šį postą užimantis Justinas Welby (Džastinas Velbis) yra jau 105-asis Kenterberio arkivyskupas.

Karūnavimas tradiciškai vyksta praėjus keliems mėnesiams nuo naujojo valdovo įžengimo į sostą – po nacionalinio ir karališkojo gedulo laikotarpio bei intensyvaus pasiruošimo.

Elizabeth II karūnavimas Vestminsterio abatijoje įvyko 1953 metų birželio 2 dieną, praėjus maždaug 16 mėnesių po to, kai ji tapo karaliene, ir tai buvo pirmas didelis televizijos transliuotas tarptautinis įvykis.

Ceremoniją per televiziją stebėjo apie 27 mln. žmonių – daugiau nei pusė tuometinių šalies gyventojų – ir daugelis jų televiziją tąkart žiūrėjo pirmą kartą savo gyvenime.

Ceremonija truko beveik tris valandas ir joje dalyvavo 8,251 tūkst. oficialių svečių, atstovavusių 129 tautoms ir teritorijoms.

Bakingamo rūmai antradienį neatskleidė tikslaus Charleso III karūnavimo formato ar svečių sąrašo ir tenurodė, jog „ilgainiui bus paskelbta daugiau informacijos“.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS