Kas valdo pasaulį ir kokie jų planai? Pereiti į pagrindinį turinį

Kas valdo pasaulį ir kokie jų planai?

2009-09-26 23:59

Nelaimė, didesnė nei finansų krizė, netrukus sudrebins pasaulį, prognozuojama vienoje populiariausių Kinijoje knygų apie finansus, o jos autorius žada iš to susižerti pelną. Tiesa, šis pelnas jau nebebus skaičiuojamas JAV doleriais, rašo naujienų agentūra "Reuters".

Dolerio eros baigtis

Naujoje knygoje "Valiutų karai 2" Songas Hongbingas tikina, kad pasaulinis šešėlinis elitas maždaug 2024 m. visame pasaulyje įves naują bendrą valiutą ir taip baigs dolerio erą bei Vakarų dominavimą.

Nauja S.Hongbingo knyga yra 2007-aisiais jo išleisto paklausiausio leidinio tęsinys. Knygoje tvirtinama, kad paslaptingas bankininkų ir politikų būrys stovėjo už praėjusiais metais prasidėjusios finansų krizės. Jie tikėjosi, kad šis įvykis paskatins pasaulyje įvesti bendrą valiutą ir turėti bendrą vyriausybę.

"Ši krizė turėjo neišvengiamai įvykti, bet buvo žmonių, kurie tai iš anksto suprato ir tam pasiruošė", – pasakojo "Reuters" S.Hongbingas savo darbo kabinete, užverstame knygų apie finansus, Kinijos istoriją ir oligarchų biografijų.

"Šis sunkmetis – tik visuomenės nuomonės apšilimas dėl bendros pasaulinės valiutos. Kita, gerokai didesnė, krizė įgyvendins pasaulinės valiutos idėją", – kalbėjo rašytojas.

Kinijos "biblija"

"Valiutų karai 2" gal ir nėra labai rimtas ekonomikos mokslų darbas, bet knygos populiarumas siekia visus rekordus.

"Valiutų karai 2" atspindi Kinijoje susidariusią išdidumo, įtarumo ir JAV baimės, kurią palaiko vietos žiniasklaida bei oficialūs pareigūnai, atmosferą.

Dėl painių diagramų ir šimtmečius gyvuojančių sąmokslo teorijų apie pasaulį valdančią nedidelę žmonių grupę S.Hongbingo knyga panaši į trilerį, kažkuo primenantį radikalių dešiniųjų sąmokslo teorijas.

"Valiutų karų " populiarumas atspindi įsigalėjusią nuomonę, kad Kinijos galia nėra tinkamai įtvirtinta pasaulinėje finansų sistemoje, – komentavo Pekino universiteto tarptautinės politinės ekonomikos profesorius Wangas Yongas. – Sąmokslo teorija visada buvo ir yra lengviausias būdas paaiškinti šį neatitikimą."

Primena Perl Harborą

41 metų S.Hongbingas gerai žino Jungtines Valstijas. Jis studijavo Vašingtone prieš pradėdamas daryti karjerą versle.

Vyras lygina dabartinę finansų krizę su Japonijos ataka Perl Harbore 1941 m., apie kurią, kai kurių istorikų teigimu, JAV prezidentas Franklinas Roosveltas žinojo, bet nesiėmė nieko, kad jos išvengtų. Mat siekė, kad JAV įsitrauktų į Antrąjį pasaulinį karą.

S.Hongbingas įsitikinęs: centrinių bankų vadovai taip pat nieko nedarė, nors ir matė artėjančios finansų krizės ženklus.

"Tai buvo krizė, kurios jie tikriausiai laukė, kad surastų sutarimą dėl bendros pasaulinės valiutos", – įsitikinęs jis.

Matydami, kad doleris yra pasmerktas, JAV Federalinio rezervo bankininkai siekia įtvirtinti auksu grįstą valiutos sistemą, o tai Kiniją, kuri yra pagrindinė JAV kreditorė, paliktų su kalnais nieko nevertų dolerių, tikina S.Hongbingas.

Galima iš to ir praturtėti

Tradiciškai sąmokslo teorijoje skiriama daug dėmesio žydams bankininkams ir finansininkams. Tiesa, pats autorius aiškina nesantis priešiškas žydams.

"Jie ne vieninteliai. Jie viena iš grupių, ji konkuruoja su protestantų ir katalikų finansininkais", – teigė S.Hongbingas.

Prieš atsirandant naujai valiutai ir pasaulinei vyriausybei Jungtinės Valstijos išgyvens didžiulį ekonomikos smukimą, pinigų nuvertėjimą ir tokį pat chaosą, kokį Vokietija išgyveno prieš į valdžią 1933 m. ateinant naciams, pasakojo vyras.

S.Hongbingas įsitikinęs, kad gudrūs investuotojai galėtų labai gerai uždirbti iš krizės pirkdami auksą ir platiną. O Kinija turėtų priešintis visiems tiems planams, kol taps galingesnė ir galės laimėti iš naujos pasaulio tvarkos.

"Tai bus didžiulis sukrėtimas pasaulio gerovei, – kalbėjo sąmokslo autorius. – Jei taip viskas klostysis ir niekas negalės to sustabdyti, tai kodėl nepabandyti iš to praturtėti?"

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų