Po išpuolių Kelno policijos viršininkas laikinai nušalintas nuo pareigų | Diena.lt

PO IŠPUOLIŲ KELNO POLICIJOS VIRŠININKAS LAIKINAI NUŠALINTAS NUO PAREIGŲ

  • 0

Kelno policijos viršininkas penktadienį laikinai nušalintas nuo pareigų, pranešė regiono valdžia, kai jis susilaukė įnirtingos kritikos dėl to, kad jo vadovaujamos pajėgos nesugebėjo užbėgti už akių lytiniams užpuolimams per Naujųjų metų sutiktuves šiame vakarų Vokietijos mieste.

60-metis Wolfgangas Albersas (Volfgangas Albersas) išsiųstas į „laikiną atsargą“, pranešė Ralfas Jaegeris (Ralfas Jėgeris), Šiaurės Reino Vestfalijos žemės vidaus reikalų ministras.

„Tokio mano sprendimo reikia, kad būtų atgautas visuomenės pasitikėjimas Kelno policijos gebėjimu veikti, ypač artėjant svarbiems renginiams“, – sakoma jo pranešime, kuris paskelbtas prieš kitą mėnesį prasidėsiantį karnavalą.

Policijai pateikta daugiau kaip 120 skundų iš moterų dėl įvairių užpuolimų – nuo grabinėjimo iki dviejų numanomų išžaginimų didžiulėje minioje žmonių, sutinkančių Naujuosius metus aikštėje tarp Kelno geležinkelio stoties ir garsiosios gotikinės katedros.

Šių išpuolių būta, nepaisant didelių policijos pajėgų gatvėse; pareigūnai prisipažino neįvertinę to, kas vyksta, masto. Jie kaltinti ir nutylėjimu bei delsimu pranešti apie įvykusį smurto protrūkį.

W.Albersas iš pradžių atmetė raginimus atsistatydinti, bet buvo smarkiai sukritikuotas, taip pat ir vidaus reikalų ministro Thomas de Maiziere (Tomo de Mezjero), kuris pasakė, kad „policija negali šitaip dirbti“.

Vokietijos žurnalistų sąjunga taip pat paskelbė savo pareiškimą, kuriame W.Albersas kaltinamas netikslios informacijos apie užpuolimus teikimu.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS