Kinija, Rusija ir Iranas rengia bendras karinio jūrų laivyno pratybas Omano įlankoje | Diena.lt

KINIJA, RUSIJA IR IRANAS RENGIA BENDRAS KARINIO JŪRŲ LAIVYNO PRATYBAS OMANO ĮLANKOJE

Šią savaitę Kinijos, Irano ir Rusijos karinės jūrų pajėgos rengia bendras pratybas Omano įlankoje, pranešė Kinijos gynybos ministerija.

Kitos šalys taip pat dalyvauja „Security Bond-2023“ pratybose, antradienį pranešė ministerija, tačiau nepateikė išsamesnės informacijos. Prie Omano įlankos įsikūrę Iranas, Pakistanas, Omanas ir Jungtiniai Arabų Emyratai.

„Šios pratybos padės sustiprinti praktinį dalyvaujančių šalių karinių jūrų pajėgų bendradarbiavimą ir suteiks teigiamos energijos taikai ir stabilumui palaikyti regione“, – sakoma ministerijos pranešime.

Pratybos, vyksiančios nuo trečiadienio iki sekmadienio, rengiamos padidėjus įtampai tarp JAV ir Kinijos dėl įvairių klausimų, įskaitant Kinijos atsisakymą kritikuoti Maskvą dėl jos invazijos į Ukrainą ir nuolatinę paramą Rusijos ekonomikai.

Šios pratybos padės sustiprinti praktinį dalyvaujančių šalių karinių jūrų pajėgų bendradarbiavimą ir suteiks teigiamos energijos taikai ir stabilumui palaikyti regione.

JAV ir jų sąjungininkės pasmerkė invaziją, įvedė Rusijai griežtas ekonomines sankcijas ir siunčia Ukrainai gynybinių ginklų. Iranas ir JAV yra priešininkai nuo pat Islamo Respublikos įkūrimo 1979 metais ir JAV diplomatų paėmimo įkaitais.

Kinija išsiuntė valdomų raketų eskadrinį minininką „Nanning“ dalyvauti pratybose, kuriose daugiausia dėmesio skiriama paieškai ir gelbėjimui jūroje bei kitoms nekovinėms misijoms.

Trys šalys panašias pratybas buvo surengusios pernai ir 2019 metais, pabrėždamos stiprėjančius Kinijos karinius ir politinius ryšius su valstybėmis, kurių JAV ir jos partnerės iš esmės vengia.

Praėjusią savaitę Kinija surengė Irano ir jo varžovės, Saudo Arabijos, derybas, po kurių jos penktadienį pasiekė susitarimą po septynerius metus trukusios įtampos atkurti visapusiškus diplomatinius santykius.

Nors JAV ir Saudo Arabiją sieja ilgalaikiai kariniai ir politiniai ryšiai, jų santykiai pašlijo dėl 2018 metais įvykusio JAV gyvenusio žurnalisto Jamalo Khashoggi (Džamalo Chašogdžio) nužudymo.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Kreiser Moskva

Čia kaip tam anekdote, išėjo lapė,barsukas ir kiškis į mišką.

> Senai laikas...

Taip taip, dar siaures koreja pasiimkite. Cha cha cha...

SENIAI LAIKAS

Kurti naują karinį bloką ir gelbėti pasaulį nuo Amerikos teroristų. Jų nesustabdžius šiandien - rytoj bus per vėlu.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS