Korupcijos skandalas Estijoje sulaukė tarptautinio atgarsio | Diena.lt

KORUPCIJOS SKANDALAS ESTIJOJE SULAUKĖ TARPTAUTINIO ATGARSIO

Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (ERPB) atsiribojo nuo skandalingo nekilnojamojo turto projekto Estijoje, dėl kurio atsistatydino premjeras Juri Ratas (Jūris Ratas) ir kartu jo ministrų kabinetas.

ERPB išplatino pranešimą, kuriuo pažymi, jog neturi jokių sąsajų su projektu „Porto Franco“ – žadėtos paskolos jam nesuteikė, o jos sutarties galiojimo laikotarpis baigėsi praėjusiais metais.

2020-ųjų vasario 28-ąją ERPB ir komercinis bankas „Luminor“ pasirašė „Porto Franco“ finansavimo sutartį, kuria ERPB įsipareigojo suteikti 63 mln. eurų, o „Luminor“ – 39 mln. eurų paskolą.

Estijos ekonomikos ir komunikacijų ministerijos įkurtas fondas „KredEx“ pernai liepą aptarė 39,4 mln. eurų kredito suteikimą „Porto Franco“, o vyriausybė šiai paskolai pritarė.

Pasak Estijos vyriausiojo valstybės prokuroro Taavi Perno, įtariama, kad Hillaris Tederis ir valdančiosios Centro partijos generalinis sekretorius Mihhailas Korbas praėjusiais metais susitarė, kad H. Tederis prieš vietos valdžios rinkimus partijai paaukos iki milijono eurų mainais už „KredEx“ paskolą.

Estijos premjeras, Centro partijos lyderis J. Ratas anksti trečiadienį atsistatydino, teisėsaugai pareiškus įtarimus korupcija jo partijai ir keletui jos aukšto rango narių, siejamų su nekilnojamojo turto plėtros projektu Talino uosto rajone. Drauge su J. Ratas traukiasi visa vyriausybė.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Anonimas

Vel arabai?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS