Kovoje su mafija – dar viena pergalė Pereiti į pagrindinį turinį

Kovoje su mafija – dar viena pergalė

2009-11-17 23:59
Džiaugsmas: 15 metų medžioklė davė rezultatą – antras pagal rangą "Cosa Nostros" vadovas sulaikytas.
Džiaugsmas: 15 metų medžioklė davė rezultatą – antras pagal rangą "Cosa Nostros" vadovas sulaikytas. / AFP nuotr.

Italijos policija švenčia. Pareigūnams sekmadienį pavyko sučiupti Sicilijos mafijos "Cosa Nostra" antrą pagal rangą lyderį Domenico Raccuglia, kurio buvo ieškoma 15 metų.

Triskart nuteistas

45 metų D.Raccuglia, kuris atskirose bylose tris kartus buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos, buvo areštuotas Sicilijos Trapanio regione. Tai Italijos naujienų agentūrai ANSA pranešė policija.

Dėl savo meilės gyvūnams Veterinaru pramintas D.Raccuglia buvo laikomas vienu iš 30 pavojingiausių Italijos bėglių. Jis taip pat garsėjo žiaurumu. Vienoje byloje teisėjai pripažino jį kaltu dėl vaidmens pagrobiant ir nužudant vieną paauglį. 14 metų berniuką, kuris buvo vieno mafijos perbėgėlio sūnus, D.Raccuglia pagrobė 1993-iaisiais ir daugiau kaip dvejus metus laikė įkaitu, o paskui nužudė. Vėliau aukos kūnas buvo įmestas į rūgštį.

Areštuojant nebuvo jokių incidentų. Tiesa, D.Raccuglia bandė sprukti pro buto, kuriame slapstėsi, balkoną, tačiau policija buvo apsupusi pastatą ir bėglį sulaikė.

"Didi diena"

Italijos vidaus reikalų ministras Roberto Maroni mafijos boso areštą pavadino vienu didžiausių smūgių mafijos organizacijoms pastaraisiais metais. Mat D.Raccuglia iš tikrųjų buvo vienas svarbiausių "Cosa Nostros" lyderių. Jis taip pat buvo laikomas galimu pretendentu į naujuosius mafijos bosus Palerme.

Su ministru sutinka ir kovos su mafija organizacijos "Libera" Sicilijos regiono prezidentas Umberto Di Maggio. Jo teigimu, D.Raccuglios areštas yra "didi diena" kovai su organizuotu nusikalstamumu. "Jis buvo vienas didžiųjų legendinių bosų, – sakė U.Di Maggio. – Žmonės manė, kad jo neįmanoma areštuoti."

Anksčiau šį mėnesį R.Maroni pranešė, kad pareigūnai per pastaruosius pusantrų metų areštavo daugiau kaip 3,6 tūkst. mafijos narių, tarp jų – 15 asmenų iš 30 pavojingiausių bėglių sąrašo.

Galinga kaip ir anksčiau

Italijos policija ne pirmus metus mėgina pažaboti siautėjančius nusikaltėlius. Pareigūnų vykdomos operacijos įspūdingos. Kartą karabinieriai (Italų policininkai) Sicilijoje sulaikė daugiau kaip tūkstantį mafijos narių ir korupcija kaltinamų pareigūnų.

Tačiau mafija sėkmingai tęsia savo veiklą. Net būdami kalėjimuose nusikaltėliai sugeba priimti strateginius sprendimus, leidžiančius jų organizacijoms įgyti dar daugiau galių.

Tyrėjai mano, kad mafijos gyvybingumo paslaptis yra Sicilijos (mafijos tėvynė) istorija ir jos gyventojų papročiai. Ekspertai nurodo, jog mafija sumaniai panaudoja siciliečiui svarbiausias vertybes – šeimą, draugus, garbę.


 

Pradžių pradžia

Mafijos ištakos siekia viduramžius. XIII a. Siciliją nuolat nusiaubdavo ne tik Alžyro piratai, bet ir prancūzų samdiniai, kurie tarnavo Šiaurės Italijos hercogams ir kunigaikščiams. 1282 m. sukilę prieš prancūzų prievartą salos gyventojai paskelbė šūkį: "Mirk, Prancūzija, atsikvėpk, Italija" (it. – "Morete alla Francia, Italia anela"). Šių žodžių pirmosios raidės ir sudarė šiais laikais organizuoto nusikalstamumo sinonimu tapusį žodį "mafija". Pagal kitą versiją mafija yra arabų kilmės teisės terminas, kuris reiškia apsaugą nuo valdžios savivalės.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų