Latvijos medicinos premija – su dopingu skandalais siejamo preparato išradėjui Pereiti į pagrindinį turinį

Latvijos medicinos premija – su dopingu skandalais siejamo preparato išradėjui

2016-10-13 12:09
BNS inf.

Latvijos mokslų akademijos (LMA) ir farmacijos įmonės „Grindeks“ įkurtas „Auksinės pelėdos“ apdovanojimas už pasiekimus medicinos ir farmacijos srityje ketvirtadienį buvo paskirtas prieštaringai vertinamo preparato meldoniumo išradėjui Ivarui Kalviniui, pranešė bendrovės atstovai.

Ivaras Kalvinis
Ivaras Kalvinis / epo.org nuotr.

Meldoniumas (komercinis preparato pavadinimas – „Mildronat“), nuo šių metų sausio 1 d. yra įtrauktas į Pasaulinės antidopingo organizacijos (WADA) preparatų, kuriuos draudžiama vartoti sportininkams, sąrašą, o dėl jo vartojimo buvo paskelbtos sankcijos virtinei sporto žvaigždžių, tarp jų buvusiai pirmajai pasaulio raketei rusų tenisininkei Marijai Šarapovai.

Kas dvejus metus teikiamos „Auksinės pelėdos“ ir „Sidabrinės pelėdos premijos“ buvo įkurtos 1998 metais pagal susitarimą tarp LMA ir „Grindeks“. Mildronatas yra pagrindinis šios didžiausia Latvijos farmacijos įmonės gaminamas produktas.

I. Kalviniui, kuris yra LMA narys ir Latvijos organinės sintezės instituto (LOSI) mokslo tarybos pirmininkas, taip pat atiteks premijos piniginė dalis – 2 tūkst. eurų.

Tuo tarpu šių metų „Sidabrinė pelėda“ paskirta trims jauniems mokslininkams: Marinai Makreckai-Kūkai, Kristeriui Ozolui ir Edijui Vaveriui. Jie pasidalys 1 tūkst. eurų piniginę premijos dalį.

Be to, apdovanojimas už viso gyvenimo indėlį į Latvijos mediciną ir farmaciją bei 2 tūkst. eurų piniginė premija paskirta Rygoje įsikūrusio Stradinio universiteto gatroenterologijos profesoriui Juriui Pokrotniekui.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra