A. Lukašenka atskleidė, kada Astravo AE pradės darbą | Diena.lt

A. LUKAŠENKA ATSKLEIDĖ, KADA ASTRAVO AE PRADĖS DARBĄ

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka trečiadienį pareiškė, kad Astravo atominė elektrinė elektrą turėtų pradėti gaminti lapkričio 7 dieną, kuomet šalyje bus minimos Spalio revoliucijos metinės.

Apie tokius planus A. Lukašenka paskelbė per susitikimą su šalies politinių institucijų vadovais, informavo valstybinė naujienų agentūra BelTA.

„Kviečiu visus. Manau, kad lapkričio 7-ąją, mums reikšmingą dieną, galėsime ten apsilankyti ir pasakyti, kad gavome pirmąją elektrą iš savo atominės elektrinės“, – kalbėjo jis.

Lietuva yra aktyviausia Astravo AE projekto kritikė, akcentuojanti būtinybę laikytis saugumo reikalavimų. Minskas šiuos Vilniaus priekaištus atmeta.

Praėjusią savaitę Astravo jėgainėje pradėti pirmojo reaktoriaus hidrauliniai bandymai.

Pirmąją Baltarusijoje branduolinę jėgainę netoli Lietuvos valstybinės sienos stato Rusijos valstybinė branduolinės energetikos korporacija „Rosatom“, projektas finansuojamas Rusijos valstybine paskola. Jėgainė turės du rusiško VVER projekto reaktorius, kurių kiekvieno galia – 1 200 megavatų.

Antrąjį reaktorių tikimasi įjungti 2022 metais.

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

Lanfergis

Ura, turesim netoli pigia alektra, tik sugalvot reiks kap ja nusipirkt kad ewrasajuzas nesuuostu...

Su pagarba Lukosenka

Tai bent vyras uzkietejes savo zodi turi,tai ne Lietuva ,kuri sugebejo isgrauti ,parduoti ir praskolinti Lietuva.Apkaltinti rusus ir nulekti i Amerikos uzpakali.

Anonimas

Sėkmės Baltarusijai tvarkantis su atomine energetika. Tikiu, kad tai saugi ir patikima AE.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS